Game of Thrones’un devamı geliyor

Game of Thrones dizisi öncesinde yaşananları işleyen spin off diziyle ilgili hayranlara bir müjde geldi.

Yayıncı kanal HBO, Game of Thrones dizisinin 8. ve son sezonu için 2019 yılını bekleyen hayranları sevindirecek bir haber verdi.

Bir süredir çalışmaları Jane Goldman ve Game of Thrones’un dayandırıldığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı George R.R. Martin tarafından sürdürülen yapıma, HBO tarafından yeşil ışık yakıldı. Game of Thrones dizisi öncesinde yaşananları işleyecek olan diziyle ilgili bazı ayrıntılar kesinleşti:

Jon Snow Game of Thrones

1- Hikaye Game of Thrones’tan çok farklı olacak: Yeni dizinin konusunun Game of Thrones ile tam manasıyla ilintili olacağını bekleyenler varsa bu konuda bir şey net, iki dizi birbirinden oldukça farklı olacak.

Westeros tarihinin bilinmeyenlerini anlatacak olan dizide Akgezenler’in nasıl ortaya çıktığını da görme fırsatımız olacak. Ayrıca Essos’un sırları ve Stark efsanesinin doğuşunu da bu dizide izleyeceğiz. Değişik mekanlar ve farklı aileler arasında sıçrayışlarla işleyecek olan dizi, Game of Thrones’un fantastik dünyasının nasıl doğduğunu seyirciye gösterecek.

Tormund Giantsbane Game of Thrones

-Bilmediğimiz konuları seyredeceğiz: Projenin başlarında Robert Baratheon’un isyanı ve o esnada yaşananları ekrana getirmeyi de düşünen George R.R. Martin, sonrasında bu konuda izleyici çok şey bildiği için bu fikrinden vazgeçti.

Yeni proje için 5 farklı konu tasarlayan, bunlardan 1’i de Robert’ın isyanı olan Martin, şimdiye kadar okurun romanlarda ve dizi içinde çok fikrinin olduğu bu konuyu rafa kaldırdı. Böylece olası spoilerların da şimdiden önüne geçilmiş olundu.

Jaime Lannister Game of Thrones

-Game of Thrones’un binlerce yıl gerisine gidilecek: Henüz ismi belirlenmeyen dizi projesinde Game of Thrones’ta yaşananların binlerce yıl gerisine gidilecek.

Yaklaşık 8 bin yıl öncesinin hedeflendiği projede Starklar’ın atası, Bran Stark’a da isminin verildiği Bran the Builder gibi romanlarda geçen karakterlerin de ekrana getirilebileceği konuşuluyor.

Bran Stark Game of Thrones

-Yeni senarist Goldman seyirciye aşina: Game of Thrones’un iki senaristi D.B Weiss ile David Benioff kesinlikle projede yer almayacak. Yerlerini alan Jane Goldman ise izleyiciye aşina bir yazar.

Kick-Ass, X-Men: Days of Future Past gibi filmlerle tanınan Goldman, bilim kurgu senaryolarıyla tanınıyor. Fantastik evrenler kurma konusunda da tecrübeli olan senaristin daha önceden TV çalışması bulunmuyor.

Littlefinger Arya Sansa Stark Game of Thrones

-Oyuncu kadrosu tamamen değişiyor: İzleyicinin 7 sezondur artık ailesinden bireyler gibi gördüğü orijinal Game of Thrones oyuncu kadrosuyla vedalaşma vakti ise geldi. Final sezonu olan 8. sezonun ardından ekrana gelecek olan yeni dizide eski kadrodan hiç kimseye yer verilmeyecek.

Bunun sadece 2 istisnası var. Eski kadrodan göreceğimiz 2 karakter ise Üç Gözlü Kuzgun/Three Eyed Raven ile Gecenin Kralı/Night’s King olacak.

Gecenin Kralı Game of Thrones

-Hanelerin kuruluşunu izleyeceğiz: Yeni projenin en heyecanlı kısmı ise Kahramanlar Çağı’na (Age of Heroes) gidilerek hanelerin kuruluşuna tanıklık edecek olmamız…

Winterfell’i kuran Stark hanesi, Duvar’ın ortaya çıkışı, Casterlylerden Casterly Rock’ı alarak Lannisterlar’ı kuran  Lann the Clever, Demir Adaları’ı kuran ve bir deniz kızı ile evli olduğu iddia edilen Gri Kral ve Akgezenler’e karşı savaşı başlatan orijinal Azor Ahai yeni dizinin kahramanları arasında yer alacak.

Khal Drogo Jason Momoa Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones'un devamı geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""