Game of Thrones’un devamında Targaryenler yok

Game of Thrones’un 8. sezon yayın tarihinin açıklanmasının ardından seyirci merakla beklerken, diğer yandan da diziden önceki gelişmeleri konu alan devamıyla ilgili gelişmeler giderek netleşiyor.

Geçmiş sezonların gelişmelerinin yer aldığı #FortheThrone (Taht İçin) isimli fragmanıyla dizinin 8. sezon yayın tarihini Nisan 2019 olarak duyuran HBO, serinin dayandığı romanların yazarı George R.R. Martin tarafından yaratılacak yeni dizi için de çalışmaları sürdürüyor.

Dizinin Game of Thrones’tan 10 bin yıl önce yaşananları ele alacağı haberleri yer alırken, Martin bu konuyla ilgili bir düzeltmede bulundu.

George R.R MartinGeorge R.R. Martin, Entertainment Weekly ile röportajında geçici olarak Uzun Gece/The Long Night olarak isimlendirilen yeni dizinin Game of Thrones’tan 5 bin yıl öncesini içerdiğini söyledi.

Martin, o dönemde Westeros’un çok farklı bir yer olduğunu, King’s Landing’in kurulmadığını, Demir Taht’ın da henüz ortada olmadığını anımsatarak, ”Tabii Targaryenler de yoktu. Valyria, ejderhalarıyla yükselen ve böyle kurulmuş büyük bir imparatorluk. Biz ise farklı ve çok eski bir dünyayı anlatacağız. Umut ediyorum ki bu dizinin keyfi de burada olacak” dedi.

Jon Snow Daenerys Targaryen Game of Thrones

Yine Westeros.org’a göre ejderhalar da korkunç bir karanlığın Westeros ve doğusuna düştüğü, bir nesil boyunca kıtlık ve terör getiren Uzun Gece’den sonra geldi. Westeros, Uzun Gece’nin ardından yaralarını sararken Esos’ta ise barışçı halk ejderhaları Valyrian bölgesinde buldu.

Bu sebeple, eğer dizi hayata geçerse ejderhalar ve Targaryenler de henüz o dönemde olmadıkları için dizide de yer almayacak.

Jon Snow Drogon Game of Thrones

Bu arada, aslında Martin’in Game of Thrones için orijinal fikirleri de ejderhaların olmadığı bir fantastik dünyayı içeriyordu. Martin, ”Aslında ben en başta orada ejderhaların olmamasını tasarlamıştım. Targaryenler’in sembolü ejderha olacaktı ama bu sanki zihin yeteneğiyle ateş yakma gibi bir şeylerdi. Ama arkadaşım yazar Phyllis Eisenstein beni ‘gerçek ejderha’ kullanmaya ikna etti” sözleriyle ejderhaların ortaya çıkış serüvenini anlattı.

Jaime Lannister Game of Thrones

Dizinin devamı olarak tasarlanan The Long Night kadrosu da giderek belirginleşiyor. Dizide Naomi Watts ve Poldark serisiyle tanınan İngiliz aktör Josh Whitehouse yer alacak.

Kadronun geri kalanı için görüşmeler sürerken, ilk dizideki hiçbir oyuncu yeni projede rol almayacak.

Josh Whitehouse

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones'un devamında Targaryenler yok"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""