Genç Papa geri dönüyor

Başrolünü Jude Law’un üstlendiği ve ilk sezonuyla büyük ilgi uyandıran The Young Pope/Genç Papa dizisinin devamı için yeşil ışık yakıldı.

Başrolünü Jude Law’un üstlendiği The Young Pope, dizisinin devamı niteliğindeki The New Pope/Yeni Papa, yine Paolo Sorrentino’nun imzasını taşıyacak.

The Young Pope sezon eleştirisi için linke tıklayın

Yeni dizinin, HBO ile İtalyan Sky TV ortaklığıyla ekrana gelen The Young Pope dizisinin 2. sezonu olmayacağı, yeni bir limitli seri olarak ekrana geleceği ifade edildi.

The Young Pope

Jude Law, The Young Pope dizisinde papalık ismi Pius XIII olan Amerikalı Lenny Belardo’nun modern ve alışılmamış bir papa olarak Vatikan’a getirdiği ilginç atmosferi ele alıyordu. Bilardo oynayan, sigara içen, fotoğraf çektirmeyen, kanguru besleyen bu ilginç papanın öyküsü büyük ilgi uyandırmıştı.

Yeni dizide ise Jude Law’un yanı sıra, ünlü aktör John Malkovich de kamera karşısına geçecek. Malkovich’in yeni ruhani lideri canlandırağı diziyle ilgili diğer ayrıntılar henüz kesinleşmedi.

john-malkovich

Daha önce ekranda görmeye alışık olmadığımız Jude Law gibi 2 kez Oscar adayı olmuş John Malkovich de televizyon çalışmalarına şimdiye kadar çok sıcak bakmayan bir isim…

The New Pope dizisinin çekimlerine Kasım ayında İtalya’da başlanacak. Dizinin senaryosunu Sorrentino’nun yanı sıra, Umberto Contarello ve Stefano Bises kaleme alacak.

Jude Law

The Young Pope dizisi, Ekim 2016’da İtalya’da, Ocak 2017’de ise HBO’da ekrana gelmişti. Dizinin yayın hakkı Türkiye’de Blu TV’nin elinde bulunuyor. Jude Law, bu dizideki rolüyle Altın Küre ödülüne aday gösterildi.

Bu arada, Jude Law, şu günlerde oldukça yoğun bir çalışma takvimine sahip. Halen Captain Marvel filminin çekimlerini sürdüren oyuncu, bu yapımda Doktor Walter Lawson’ı (Mar-Vell) canlandırıyor.

The Young Pope

Law, J.K. Rowling’in Fantastik Canavarlar serisinin devamı niteliğindeki Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald filminde de Albus Dumbledore rolünde izleyici karşısına çıkacak. Bu filmde Law’un yanı sıra Johnny Depp de kadroya dahil oldu.

Fantastic Beasts Jude Law Johnny Depp

Yorum Yapılmamış: "Genç Papa geri dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""