Gülüşüyle meşhur 10 ünlü

Burcu B. Bilgin

”Bir kahkaha bir kalem pirzolaya bedeldir” derler. Her ne kadar vejetaryenleri cezbedecek bir tanım olmasa da gülmenin ömrü uzattığı kesin…

Bazı oyuncular var ki, canlandırdıkları karakterlerin yıllar sonra bile onların meşhur gülüşleriyle hatırlanmasını sağlıyor. İşte gülüşüyle meşhur 10 ünlü:

-Travis Fimmel: Birkaç sene önce izleyici forumlarından birinde Travis Fimmel’ın meşhur ”Ragnar gülüşünün” konuşulduğuna rastlamıştım.

Gerçekten de modellikten oyunculuğa geçiş yapan ve bu ay içerisinde İstanbul Film Festivali’ne konuk olan Travis Fimmel’ın öyle bir duruşu, hele bir gülüşü var ki Ragnar Lothbrok’u bırakın canlandırmayı yeni baştan yarattı.

Kral Ragnar’ın hin olduğu kadar insanın içini ısıtan o gülüşü ilk sezonlarda daha fazlaysa da ilerleyen bölümlerde yaşadığı acı dolu olaylarla beraber giderek sönmeye başlamıştı.

Ragnar Lothbrok Vikings Travis Fimmel

Ancak bazen acı acı da olsa neredeyse son sahnesine kadar onun meşhur gülüşünü izledik. Hiç unutulmayacaklar arasında Ragnar gülüşü baş sıralarda…

Ragnar Lothbrok Vikings Travis Fimmel

-Jaime Lorente Gonzalez: Gerçekten uzun zamandır böyle bir şey görmemiştik, o kadar enteresan bir gülüşü var ki literatüre ”Denver gülüşü” diye geçti bile…

Mini dizi La Casa de Papel’in karakterlerinden Denver’ı canlandıran 26 yaşındaki Jaime Lorente Gonzalez, aynı zamanda tiyatro sanatçısı, dansçı ve oyuncu…

Aktöre en çok sorulan soru kendisinin de öyle gülüp gülmediğiymiş ve işte röportajlardan öğrendiğimiz: Evet Jaime de öyle gülüyor.

Denver Jaime Lorente La Casa de Papel

-Julia Roberts: Pretty Woman filminde milyarder Edward’ı cezbeden Vivian’ın o kocaman gülümsemesi olmuştu. Bu filmle parlayan ve o dönemde 23 yaşında olan Julia Roberts’ın o güzel gülüşü hiç değişmedi.

Senelerce ”America’s sweetheart/Amerika’nın sevgilisi” diye anılan güzel yıldız Julia Roberts bugün 50 yaşında ve gülüşü hep muhteşem…

Julia Roberts

-Adile Naşit: Türk sinema tarihinde kahkaha denildiği anda akla ondan başkası gelmiyor, o kadar güzel gülüyor ki içimiz ısınıyor.

Dramatik yaşam öyküsüne ve kısacık ömrüne rağmen gülüşüyle içimizi aydınlatan Adile Naşit bugün bile hangi filmini görsek bizleri o meşhur kahkahasıyla mutlu etmeyi sürdürüyor.

Adile Naşit

-Jack Nicholson: Dev oyuncu Jack Nicholson’ın aslında öyle bir yüz ifadesi var ki zaten sanki hep gülüyor gibi…

Deli kahkahalarıyla da meşhur Nicholson’ın unutulmazları arasında Joker rolünü canlandırdığı Batman, Shining, Guguk Kuşu, Benden Bu Kadar/As Good As It Gets, Aşkta Her Şey Mümkün/Something’s Gotta Give, Kasabanın Cadıları ve Anger Management sayılabilir.

Jack Nicholson Joker

-Kemal Sunal: Özel hayatında neredeyse hiç gülmediğine ilişkin bir söylenti olsa da senelerce izleyicinin yüzünü güldürdü büyük usta…

Hababam Sınıfı’nda canlandırdığı İnek Şaban’ın ardından filmlerinin bir çoğunda Şaban adını taşıyan Sunal, Adile Naşit gibi bizlere erken veda etse de hala yüzümüzü en çok güldürenlerden…

Kemal Sunal

-Ryan Gosling: Beyazperdenin en yakışıklı aktörlerinden olan Ryan Gosling’in kadın hayranlarını aşık eden hoş gülüşü meşhur ama asıl olmadık bir ortamda gülmesiyle tarihe geçti.

Başrolde olduğu La La Land’in Oscar kazandığına ilişkin yapılan yanlış anons sonrasında Moonlight’ın ödül aldığı duyurulduğunda herkes şok yaşadı. Bu esnada Gosling Oscarlık bir hareket yaptı ve böyle güldü.

Ryan Gosling

-Larry Hagman: 80’li yılların ekran fenomeni Dallas dizisinin unutulmaz kötü adamı JR karakterinin de seyirciyi çıldırtan bir gülüşü vardı.

Herkesi kötü oyunlara getiren JR Ewing isimli petrol kralını canlandıran Larry Hagman, her entrikasından sonra, özellikle de bölüm finallerinde attığı kahkahayla seyredenlerin içini titretti. Kim demiş kötüler kazanmaz diye…

Dallas JR Larry Hagman

-Tom Cruise: 1986 yılında Top Gun beyazperdede parladığında 24 yaşındaki Tom Cruise da güzel gülüşüyle kalpleri fethetti.

Tom Cruise yıllarca sinemanın en güzel gülüşlü oyuncuları arasında ön sıralarda yer aldı. Şimdi 55 yaşındaki aktör Top Gun filminin ikincisi için hazırlanıyor.

Top Gun Tom Cruise

-Jennifer Garner: Bir dargın bir barışık olduğu Ben Affleck ile boşanma süreci yaşamaya başladıktan sonra yüzü pek gülmeyen güzel oyuncunun gamzeleri dillere destan.

Hayranları şimdilerde Jennifer Garner’ın bu sancılı süreci atlatıp yeniden gülmesini özlemle bekliyor.

Jennifer Garner

Yorum Yapılmamış: "Gülüşüyle meşhur 10 ünlü"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""