It Chapter 2: İlk fragman yayında

Ünlü yazar Stephen King’in aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan It/O serisinin yeni filmi It: Chapter Two’dan ilk fragman yayınlandı.

It Chapter Two

Romanın ilk uyarlaması 1990 yılında yapılmış, ancak çok beğenilmemişti. Korku gerilim ustası King’in kült romanının yayınından 26 yıl sonra çevrilen 2017 tarihli It filmi ise tam not almıştı.

Bu film, dünya çapında 700 milyon 381 bin dolar gişe hasılatı yaptı. Bunun üzerine filmin ikincisinin çevrilmesine karar verilmişti.

It Chapter Two Jessica Chastain


It/O, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğun hikayesini anlatıyordu. Okulda çevreden dışlanan ”Kaybedenler Kulübü/Losers Club” adlı bu arkadaş grubu bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla uğraşırken, başlarına bir de bir palyaço Pennywise bela oluyordu.

İkinci filmde ise bu kez Kaybedenler Kulübü, yıllar sonra birer yetişkin olarak bir araya geliyor. Tabii bela da yine eksik olmuyor.

It Chapter Two

Grubun üyeleri Bill Denbrough (James McAvoy), Beverly Marsh (Jessica Chastain), Mike Hanlon (Isaiah Mustafa), Ben Hanscom (Jay Ryan) ve Stanley Uris (Andy Bean), olaylardan 27 yıl sonra buluşuyor.

It O

Fragman, Beverly’nin çocukluk evine döndüğü sahneyle başlıyor. Yaşlı Mrs. Kersh’in yaşadığı evde ise hiçbir şeyin olması gerektiği gibi olmadığı ortaya çıkıyor ve dehşet yeniden başlıyor.

It O

Yönetmenliğini Andy Muschietti’nin üstlendiği filmde Pennywise’ı Bill Skarsgård canlandıracak.

Film, 6 Eylül 2019 tarihinde gösterime girecek.

It

Yorum Yapılmamış: "It Chapter 2: İlk fragman yayında"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""