Jon Snow’un saçlarından bıkmış

Game of Thrones dizisinin baş karakterlerinden Jon Snow rolünde izlediğimiz İngiliz aktör Kit Harington, canlandırdığı karakterle ilgili ilginç bir açıklamada bulundu.

Jon Snow rolünü 7 sezondur canlandıran Harington, dizinin finali olacak 8 sezonun ardından ikonik rolün alamet-i farikası olan uzun saçlarına veda etmeyi planlıyor.

Jon’un saçlarından sıkıldığını dile getiren oyuncu, ”Artık biraz uzaklaşmak ve az tanınmanın tadını çıkarmak istiyorum. Saçlarımı kestirmek, bu karakter olarak tanınmaktan uzaklaşmak, yepyeni bir insan olarak, tamamen farklı bir görünümle hayatıma devam etmek istiyorum” dedi.

Jon Snow

Ünlü aktör, saçını ne kadar kısa kestireceğinin sorulması üzerine de, ”Bayağı kısa… Gerçi sakaldan vazgeçmesi daha zor, zira sakalı seviyorum. Esasen uzun saçlı ve sakallı olmayı da sevmiştim ama artık neredeyse bir ritüele dönüştü. Bir başka rol için aynı tiple devam edemem. Bu rol şahaneydi ama artık Jon Snow olmaktan vazgeçmek lazım” sözleriyle rolüne şimdiden veda etme hazırlığında olduğunu duyurdu.

Jon Snow Tormund Long Night

Kit Harington, dizinin 5 ve 6. sezonlarında saçlarını biraz kısaltmıştı. Jon Snow karakterinin bıçaklandığı sahneyle sezon finali yapıldıktan sonra karakterin gerçekten öldüğü izlenimi vermek için bu role başvuran ve ”Jon Snow kesinlikle öldü” açıklamasını yapan aktör, Snow yeniden diriltildikten sonra hayranlardan bunun için özür dilemiş, ancak bunu yapmaya mecbur olduğunu söylemişti.

Bu arada, Kit Harington’ın saçlarını kesmekten başka uğraşları da var. Ünlü aktör, dizi setinde tanıştığı, Ygritte karakterini canlandıran nişanlısı Rose Leslie ile 23 Haziran’da evlenerek yeni bir hayata başladı.

Jon Snow Ygritte

Yorum Yapılmamış: "Jon Snow'un saçlarından bıkmış"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""