Kardeşim Benim’i kaç kişi izledi?

Başrolünü Burak Özçivit ile Murat Boz’un üstlendiği ”Kardeşim Benim”, 1 ay içerisinde büyük bir izleyici sayısına ulaşarak gişe rekoruna gidiyor. Film, şu anda 2016 yılının en çok izlenen yapımı unvanını elinde bulunduruyor.

Gösterime 15 Ocak’ta giren ”Kardeşim Benim”,  4 hafta içerisinde 1 milyon 835 bin 8 izleyiciyi sinema salonlarına çekti. Gelecek hafta 2 milyon izleyiciye ulaşması ön görülen film, bu sürede 20 milyon 627 bin 409 lira gişe hasılatı elde etti.

Bir yol hikayesi olan ”Kardeşim Benim” de yıllardır dargın olan iki kardeşin, Hakan (Burak Özçivit) ile Ozan Demir’in (Murat Boz) zorunlu yolculuğunun hikayesi. İki kardeşin, babalarının vasiyeti üzerine bir düğünde şarkı söylemek üzere yola çıkmalarını ve güzergahlarında arabası bozulan Zeynep’i (Aslı Enver) de otomobillerine alarak seyahate devam etmelerini anlatan filmin yarısından fazlası İstanbul-Urla yolunda geçiyor.

Senaryosunu Zafer Külünk’ün kaleme aldığı ”Kardeşim Benim” filminde, Burak Özçivit ve Murat Boz’un yanı sıra, Aslı Enver, Burat Satıbol, Ferdi Sancar, Gözde Mutluer, Nazan Kesal ve Ahmet Gülhan rol alıyor.

”Kardeşim Benim” filminin gişedeki en yakın takipçisi ise ”Dedemin Fişi”. Bu film de 3 haftada  1 milyon 478 bin 714 kişi tarafından izlenerek 2016 yılının en çok izlenen ikinci filmi oldu.

 

Yorum Yapılmamış: "Kardeşim Benim'i kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""