Lady Gaga ve Cooper ile Bir Yıldız Doğuyor

1937, 1954 ve 1976 yıllarında beyazperdeye gelen Bir Yıldız Doğuyor/A Star is Born, Bradley Cooper tarafından yeniden beyazperdeye aktarılıyor. Başrolünü Cooper ile Lady Gaga’nın üstlendiği filmden ilk fragman yayınlandı

Barbra Streisand ve Kris Kristofferson’un rol aldığı çevrimiyle efsaneleşen film, Bradley Cooper’ın ilk yönetmenlik denemesi niteliğini taşıyor.

İki kez oyuncu olarak Oscar ödülüne aday gösterilen Cooper, 2015 yılında filmi yönetmek için imzayı attı. Jennifer Lopez, Beyonce, Clint Eastwood, Tom Cruise gibi oyuncu ve şarkıcıların isimlerinin geçtiği proje, böylece ev sahibini bulmuş oldu.

A Star is Born

Uzun süredir merakla beklenen projenin fragmanında Lady Gaga’nın yanı sıra, Bradley Cooper da şarkı söyleyerek müzikal anlamdaki yeteneğini gözler önüne serdi.

Filmin fragmanının çıkmasıyla beraber bu yapımla ilgili olumlu eleştiriler gelirken, Bir Yıldız Doğuyor’un Oscar adaylığı dahi şimdiden konuşulmaya başlandı.

A Star is Born

Filmin acıklık bir aşk hikayesi olduğunu anımsatan Bradley Cooper, ”Bunu da açığa vurmanın en iyi yolu şarkı söylemek. Çünkü şarkı söylerken hiçbir şeyi saklayamazsınız” dedi.

Proje için oldukça heyecanlı olan aktör, filmin diğer versiyonlarını da izlediğini, her birinin ayrı ayrı takdire değer yönlerinin bulunduğunu vurgulayarak, yaptıkları filmin de bu yapımların her birini onurlandırmayı hedeflediğini, bu filmlerin hepsinin kendi çektikleri versiyonun içinde yaşacağını söyledi.

A Star is Born

42 yıllık aradan sonra yeniden sinemaseverlerle buluşacak olan klasik yapımın yeni çevriminde Cooper ve Lady Gaga’nın yanı sıra, Sam Elliott, Bonnie Somerville, Dice Clay, Michael Harney ve Rafi Gavron rol alıyor.

A Star is Born Bradley Cooper Lady Gaga

Klasikleşmiş filmin konusu şöyle:

Jackson Maine (Bradley Cooper), kariyerinde düşüş gösteren bir müzisyendir. Henüz keşfedilmemiş genç bir yetenek olan Ally (Lady Gaga) ile tanışır ve ikili arasında tutkulu bir aşk başlar. Ally’nin yeteneğinin fark edilmesi için çalışan Jason onu üne kavuştururken, kendi kariyerini genç kadının gölgesinde bırakır. Bu durum sonradan Jason için ağır bir yük haline gelir.

A Star is Born

Yorum Yapılmamış: "Lady Gaga ve Cooper ile Bir Yıldız Doğuyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""