Notre Dame’ın Kamburu Netflix’e geliyor

Victor Hugo’un ölümsüz eserinden bir çok kez beyazperdeye getirilen Notre Dame’ın Kamburu/The Hunchback of Notre Dame, Netflix ekranına uyarlanıyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Luther dizisiyle tanınan Idris Elba’nın üstleneceği film, 1831 yılında kaleme alınan ölümsüz eseri modern bir öykü olarak işleyecek.

Luther Idris Elba

Elba’nın da rol alacağı filmin senaryosunu Michael Mitnick kaleme alacak. 1996 yılında bir Disney animasyonuna da konu olan hikaye, Notre Dame Katedrali’nde zangoç olan Quasimodo isimli bir kamburun Esmeralda adlı güzel bir çingene kızına aşkının çevresinde dönemin Paris’inde azınlıkların uğradığı haksızlıkları ve yaşanan ahlaki çöküşü işliyor.

Idris Elba’nın sinemaya getireceği Notre Dame’ın Kamburu ise daha çok müzikal ağırlıklı olacak ve filmin müzikleriyle de bizzat Elba ilgilenecek.

Notre Dame'ın Kamburu

Elba, daha önce de Netflix ile çeşitli işbirlikleri yapmıştı. Beasts of No Nation ile Altın Küre adayı olan oyuncunun aynı yıl Oscar’a aday gösterilmemesi çok eleştirilmiş, kendisinin de aralarında bulunduğu siyah oyuncuların az adaylık elde etmesi sebebiyle ”Oscar is so white/Oscar öyle beyaz ki” protestoları gerçekleştirilmişti.

Elba, ayrıca Netflix için Turn Up Charlie adlı bir komedi dizisi projesi üzerinde çalışıyor. Oyuncunun ilk yönetmenlik denemesi olan Yardie adlı filmin prömiyeri ise Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti.

The Dark Tower Idris Elba Matthew McConaughey

Yorum Yapılmamış: "Notre Dame'ın Kamburu Netflix'e geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""