Star Wars’a Game of Thrones eli değecek

Game of Thrones hayranları, dizinin 8. sezonunu merakla beklerken, bu cepheden bambaşka bir haber geldi.

Dizinin yapımcılığını üstlenen ve George R.R. Martin’in romanlarının dizi sezonuna yetişmemesi sebebiyle 7. sezondan bu yana senaryosunu da kendileri kaleme alan Dan Weiss ile David Benioff, yeni sulara yelken açmaya hazırlanıyor.

Star Wars filmlerini çeken Walt Disney Stüdyoları, yeni Star Wars filmlerinin senaryosunu ve yapımcılığını Weiss ile Benioff’un üstleneceğini duyurdu.

Star Wars The Last Jedi Son Jedi

İkili, yönetmenliğini Rian Johnson’ın üstlendiği yeni Star Wars üçlemesi ve Skywalker efsanesinin konu edildiği bir spin-off filmi olmak üzere dört ayrı projede yer alacak.

David Benioff Dan Weiss

Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy ise ikiliyle çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, ”David ve Dan, günümüzün en iyi hikaye yazarlarından. Onların kompleks karakterlere yön vermeleri, hikayelerindeki derinlik ve mitolojinin zenginliği Star Wars evreninde yeni bir çığır açacak. Ben de bunu çok heyecan verici buluyorum” dedi.

Star Wars ile Game of Thrones’un işbirliği ise yeni değil. Dizinin Daenerys Targaryen karakteri Emilia Clarke da 25 Mayıs’ta vizyona girecek “Solo: A Star Wars Story” filminde Qi’ra karakterini canlandırmıştı.

Game of Thrones Jon Snow Daenerys Targaryen

Game of Thrones dizisinin 8. sezonunun ise 2019 yılından önce ekrana gelmeyeceği HBO kanalı tarafından duyurulmuş, bu haber hayranları üzmüştü.

. Star Wars ile ilgili gelişmenin ardından bazı Game of Thrones izleyicileri, sosyal medyada Weiss ile Benioff’a tepki göstererek, ”Önce Game of Thrones sezonunu yetiştirin” diye yazdılar.

Jaime Lannister Bronn Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Star Wars'a Game of Thrones eli değecek"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""