Vikings dizisine yeni karakter

Dört sezondur izleyiciyi ekran karşısına kilitleyen Ragnar Lothbrok’un ölümünün ardından Vikings dizisi Ragnar’ın oğullarının tarih sahnesine güçlü şekilde çıkışlarına tanık oluyor.

Yapımcıların kararıyla 20 bölüme çıkarılan 4. sezonun sonlarına doğru diziye yeni bir karakter katılacağı açıklandı. Wessex’teki büyük savaşla beraber bu karakter de Vikings izleyicisiyle tanışacak.

Dizinin yeni karakterini The Tudors adlı dizi filmle tanınan ünlü aktör Jonathan Rhys Meyers canlandıracak. Söz konusu karakter, 4. sezonun finalinde ilk kez görünecek ve 5. sezon boyunca da dizinin en önemli karakterleri arasında yer alacak.

Vikings dizisinin yaratıcısı Michael Hirst, dizinin 5. ve son sezonunda ekrana gelecek 20 bölüm için hararetle çalışıyor. Meyers tarafından canlandırılacak olan karakteri de bu araştırmaları arasında bulduğunu belirten Hirst, “Tarih kitaplarına bakarken piskopos savaşçılarına rastladım. Bu kişiler tamamen din için savaşıyorlardı ve zırhlarında da dini semboller taşıyorlardı. Çılgınlık derecesinde dindarlardı ve savaş alanında da Hıristiyanlığın mesajını yaymak için çok öfkeli savaşçılardı” dedi.

Bunların arasından Heahmund adlı bir savaşçıyı öne çıkardığını anlatan Hirst, ”Bu, Wessex’ten bir adam ve ilerleyen bölümlerde de Ivar’ın en büyük rakibi haline gelecek” sözleriyle yeni karakterin misyonunu özetledi.

Ivar Vikings

Karakterin 3. Richard ile kıyaslanacak kadar etkili olacağına dair seyircisine söz veren Michael Hirst, bu karakterin hayatının tamamen çok derin tutkularla dolu olduğunu söyledi.

Michael Hirst, daha önce de Showtime kanalında The Tudors dizisinde beraber çalıştığı Jonathan Rhys Meyers’in diziye müthiş bir enerji getireceğini vurgulayarak,  “Johnny bu aklını dini inançlara takmış, ama aynı zamanda da günahkar olan adam için mükemmel bir seçim. Bu öyle bir karakter ki kadınlara karşı da müthiş tutkulu. Günah işliyor, günah işleyince de kendini cezalandırıyor” diyerek karaktere ilişkin birkaç ipucu daha verdi.

Vikings dizisinde Jonathan Rhys Meyers tarafından canlandırılacak olan yeni karakter, 4. sezon finalinde yer alacak. Dizinin 5. sezonu ise 2017 yılı sonlarında ekrana gelecek.

Jonathan Rhys Meyers

Yorum Yapılmamış: "Vikings dizisine yeni karakter"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""