Yeni DiCaprio-Scorsese filmi geliyor

Bugüne kadar beyazperdede 5 filmde birlikte çalışan ünlü aktör Leonardo DiCaprio ile usta yönetmen Martin Scorsese yeni bir projede birlikte çalışmaya hazırlanıyor.

New York Çeteleri/Gangs of New York, Göklerin Hakimi/The Aviator, Köstebek/The Departed, Zindan Adası/Shutter Island ve son olarak da Para Avcısı/The Wolf of Wall Street filmlerinde beraber çalışan ikili, Roosevelt isimli filmde yeniden işbirliği yapacak.

Leonardo DiCaprio

Paramount Pictures ile görüşmelere başlanan film, 42 yaşında ABD Başkanı olan Nobel Barış Ödülü sahibi Theodore Roosevelt’in yaşam öyküsünü konu alacak.

Yapımcılığını Leonardo DiCaprio ile Jennifer Davisson’un üstleneceği altıncı Scorsese/DiCaprio filminin senaryosunu Scott Bloom kaleme alacak.

Theodore Roosevelt

Roosevelt, başkanlığı sırasında yaptığı çevre çalışmalarıyla ülkenin doğal parklarının korunması konusunda büyük çaba sarf etmişti. Bilindiği gibi DiCaprio da çevrecilik, yeşil alanların, tabiatın ve hayvanların korunması, özellikle de küresel ısınma konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor.

DiCaprio ve Scorsese ayrıca Killers of the Flower Moon ve The Devil in the White City adlı iki film üzerinde daha çalışıyor.

Leonardo DiCaprio

Yorum Yapılmamış: "Yeni DiCaprio-Scorsese filmi geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""