Yeni Kraliçe Elizabeth kim olacak?

The Crown dizisinde Kraliçe Elizabeth’in ilerleyen yaşları 3 ve 4. sezonlarda ekrana gelecek. Bu nedenle, dizinin Altın Küre ödüllü oyuncusu Claire Foy yerine nöbet değişimi yaşanacak.

Netflix, ilgiyle izlenen dizisinde bu rolüyle Altın Küre kazanan, Emmy ödülüne de aday gösterilen genç oyuncu Claire Foy yerine ünlü İngiliz aktris Olivia Colman geçecek. Son olarak Broadchurch dizisinde seyirci karşısına çıkan tecrübeli aktris, The Crown’un 3 ve 4. sezonlarında Kraliçe Elizabeth’i canlandıracak.

Broadchurch

Kasım ayında gösterime girecek olan Doğu Ekspresi’nde Cinayet/Murder on the Orient Express filminde de yer alan Colman, Elizabeth’in 1957-1964 yılları arasındaki saltanatını konu alan 2. sezonun ardından Netflix dizisinde kamera karşısına geçecek.

The Crown dizisinin 2. sezonu, 8 Aralık’ta Netflix tarafından yayınlanacak.

the crown

Dizinin yeni sezonunda Claire Foy’un yanı sıra, Matt Smith (Prens Philip), Vanessa Kirby (Prenses Margaret), Victoria Hamilton (Ana Kraliçe), Jeremy Northam (Antony Eden) bir kez daha seyirciyle buluşacak.

Yeni sezonda ayrıca, Matthew Goode, Prenses Margaret’in evleneceği Lord Snowdon’ı, Michael C. Hall ise John F. Kennedy’yi canlandıracak.

The Crown

Yorum Yapılmamış: "Yeni Kraliçe Elizabeth kim olacak?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""