Altın Küre: Demir Taht sonunda Jon Snow’un

Final sezonu eleştirmenler ve hayranları tarafından yerden yere vurulan, son bölümü 4.2 imdb ortalamasıyla tarihe geçen Game of Thrones, Altın Küre adaylarının açıklanmasıyla büyük bir yenilgi yaşadı.

Emmy töreninde teknik dallar dahil aldığı 12 ödülle de eleştirilen dizi, Altın Küre’de ise tek bir dalda adaylık kazanabildi. Onu da sezon finalinde büyük bir haksızlığa uğrayan karakteri canlandıran Kit Harington’ın alması esprilere neden oldu.

Sonunda Demir Taht’a oturmayı başaran Harington, drama dizilerinde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterildi.

Game of Thrones Jon Snow Kit Harington

Harington, bu kategoride zor adaylarla yarışacak. Bu daldaki rakipleri Brian Cox (Succession), Tobias Menzies (The Crown), Billy Porter (Pose) ve Rami Malek (Mr. Robot) olacak.

Özellikle Pose dizisiyle harikalar yaratarak Emmy kazanan Billy Porter, Harington’ı çok zorlayacağa benziyor.

Game of Thrones Jon Snow

Dizisi adına tek Altın Küre adayı olan Harington, The Hollywood Reporter’ın sorularını yanıtladı.

“Ben şimdi tahtta yalnızım” diyen Harington, “Düşündüm ki şimdi o masada tek başına oturuyorum” sözleriyle dizisinin hezimetine karşın kazandığı başarıyı espriye vurdu.

Jon Snow Game of Thrones

Haberi aldığında Londra’da olduğunu belirten İngiliz oyuncu, “O sırada evdeydim. Esasen aday gösterilmeyi de beklemiyordum ben. Sonra basın danışmanım arayıp söyledi. Çok beklenmedik ve harika bir şey” sözleriyle duygularını aktardı.

Dizinin yarattığı stres yüzünden iki kez terapi gören oyuncu, “Ne zaman bu diziye ‘hoşçakal’ desem bir şey çıkıp hatırlatıyor’ diye konuştu.

Game of Thrones Daenerys Targaryen Jon Snow

Aday gösterildiği için teşekkür eden Harington şunları söyledi:

“Bu ödülle de yine Game of Thrones’u anımsamış oldum. Bu diziyle seneler geçirdik. Esasen çok da sevdim. Her dakikasından zevk aldım. Canlandırdığım Jon Snow karakterini de sevdim. Tuhaf bir his ama o karakter adına da mutluyum. Onun için de bu durum çok şey ifade ediyor.”

Jon Snow Daenerys Targaryen Game of Thrones

Dizinin finalinde Jon Snow’un başına gelenler hayranları büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak Harington aynı fikirde değil. “Bence bu onun için mükemmel sondu” diyen İngiliz aktör, bununla ilgili de şöyle düşünüyor:

“Jon, finalde benim istediğim yerdeydi. Onun Demir Taht’a çıkmasını istemiyordum. Ölmesini de istemiyordum tabii. Kuzey’de, ait olduğu yerde olmasını arzuluyordum. Yani sonuçta her şey tam istediğim gibi bitti.

Benim için çember, bu Altın Küre adaylığıyla tamamlandı. Artık bu karaktere gönül rahatlığıyla ‘hoşçakal Jon Snow’ diyebilirim. İşte bu mükemmel.”

Jon Snow Kit Harington

Kendi adına duyduğu mutluluğa karşın rol arkadaşlarının aday gösterilmemesine de üzüldüğünü vurgulayan aktör, “Orada Emilia, Peter ve kadronun kalanıyla beraber olamadığım için de üzüldüm tabii. Keşke hepimiz aday olsaydık” dedi.

Harington, “Buna karşın dizimi orada en iyi biçimde temsil eedeceğim, elimden gelenin en iyisini yapacağım” diyerek sözlerini noktaladı.

Jon Snow Davos Seaworth Game of Thrones

Dizi sonrasında terapi gören, şimdilerde sağlığına kavuşan Kit Harington, Londra’da tiyatro çalışmaları da yapıyor ve olumlu eleştiriler alıyor.

Harington, Game of Thrones setinde tanıştığı, dizide sevgilisi Ygritte’ı canlandıran Rose Leslie ile evli.

Kit Harington Rose Leslie evlilik

Yorum Yapılmamış: "Altın Küre: Demir Taht sonunda Jon Snow'un"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""