Aquaman’i kaç kişi izledi?

Başrolünü Game of Thrones dizisindeki Khal Drogo rolüyle tanıdığımız Jason Momoa’nın üstlendiği Aquaman filminin 3 haftalık gişe hasılatı belli oldu.

Buna göre, filmi gösterimde olduğu 3 hafta 3 günlük süre içerisinde  toplam 906 bin 263 kişi izlerken, 14 milyon 499 bin 224 lira hasılat elde edildi.

Dünyada ise sadece 4 gün içerisindeki hasılatıyla 2018 yılının en çok izlenen 10 filmi arasında 7. sıraya yerleşen Aquaman, 2 haftada 1 milyar dolar barajını aştı.

Aquaman Jason Momoa

Aquaman, 28 gün içerisinde 1 milyar 66 milyon 976 bin 848 dolar hasılat elde etti. Hasılatın yüzde 71.3’ü ABD dışındaki ülkelerden geldi.

Yönetmenliğini James Wan’ın yaptığı filmde, daha önce Justice League ve Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmlerinde izlediğimiz Aquaman ilk kez solo olarak izleyici karşısına çıktı.

Aquaman Jason Momoa

Filmde, Jason Momoa’nın yanı sıra Nicole Kidman, Temuera Morrison, Patrick Wilson ve Amber Heard rol alıyor.

Momoa’nın yarı insan yarı Atlantisli Arthur Curry’yi (Aquaman) canlandırdığı yapımda Curry, egzotik su altı krallığının mirasçısı olduğunu öğrenince halkını yönetmek için harekete geçiyor. Bu savaşımı da okyanusun dibi kadar su üstünde de vermek zorunda kalıyor.

Aquaman

Yorum Yapılmamış: "Aquaman'i kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""