Avatar hayranlarına büyük müjde

Tüm zamanların gişe rekortmeni Avatar filminin yaratıcısı James Cameron, filmin hayranlarına büyük bir müjde verdi.

Gişe rekortmeni filmin yazarı ve yönetmeni Cameron, Las Vegas’ta devam eden sinema zirvesi CinemaCon’un sürpriz konuğu oldu. James Cameron, Avatar serisinin devamının daha önce açıklandığı gibi üçleme değil 4 film olarak planlandığını duyurdu. Cameron, ‘’Muazzam bir sürece girmeye karar verdik. Sanatsal formumuz için bütün limitleri aşmaya karar verdik’’ dedi.

Avatar’ın bütün hikayesini anlatabilmek için daha fazla bölüme ihtiyaç duyduklarını ve bu nedenle de 4 film daha yapmaya karar verdiklerini açıklayan Cameron, 4 filmin de ayrı ayrı hikayelerinin olacağını ifade etti. Fox yapımcılığındaki  Avatar filmlerinin sırasıyla 2018 yılbaşı, 2020, 2022 ve 2023’te gösterime gireceğini belirten Cameron, ‘’Birkaç yıldır filmlerin senaryo ekibini kurmak için çalışıyorum. Avatar evrenindeki karakterleri, yaratıkları, yeni kültürleri, mekanları… Şimdi söyleyebilirim ki, bütün bu tasarımların ardından ilk filmin gerçekten çok ötesindeyiz. Gerçek bir epik seri olacak’’ sözleriyle hedefi büyüttü.

 

Avatar serisi yeni logo

 

-Tüm zamanların gişe rekortmeni

Gösterime 18 Aralık 2009 tarihinde giren ve 3D tekniğiyle çekilen Avatar, bundan 7 yıl önce büyük yankı uyandırmıştı. Tahmini bütçesi 237 milyon dolar olan, ancak yapım ve pazarlama maliyeti şimdiye kadar resmi olarak açıklanmaya film, geleneksel 2-D, 3-D ve IMAX 3-D formatlarında gösterime sokuldu.

Avatar’ın galası 10 Aralık 2009’da Londra’da yapıldı ve 18 Aralık 2009’da ABD ve Kanada’da gösterime girdi. ABD ve Kanada’da açılış gününde 26 milyon dolar, hafta sonunda ise 77 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Uluslararası açılışı 2 gün daha erken gerçekleştirildi ve gösterimin ilk 5 günü sonunda dünya çapında 232 milyon $ hasılat elde etti. Avatar, 3. haftasında 1 milyar dolar hasılatı geçti ve 6. haftada Cameron’un daha önceki filmi Titanik’in sahip olduğu 2 milyar 185 milyon dolar hasılatı geride bırakarak tüm zamanların gişe hasılatı rekorunu elde etti. Tüm zamanların en çok izlenen filmi olan Avatarı’ın 2 milyar 787 milyon 965 bin 87 dolarlık dünya çapındaki gişe hasılat rekoru halen kırılamadı.

67.Altın Küre Ödüllerinde James Cameron, ‘’En İyi Film’’ ve ‘’En İyi Yönetmen’’ ödüllerini kazandı. Avatar, 82. Oscar Ödülleri töreninden ise ‘’En İyi Görüntü Yönetmeni’’, ‘’En İyi Sanat Yönetimi’’ ve ‘’En İyi Görsel Efekt’’ dallarında ödülle ayrılırken bu durum sinema çevrelerinde hayal kırıklığı yarattı. O yıl Oscar’ı ‘’The Hurt Locker’’ filmi kazandı.

 

 

-Post modern bir masal

Avatar’ın 22 Nisan 2010’da satışa çıkan Blu-ray versiyonu ilk günde yaklaşık 1.5 milyon satarak 600 bin satış rakamıyla The Dark Knight filmine ait olan rekoru kırdı. Öyküsü 22. yüzyılda Pandora adlı bir uyduda geçen epik filmin konusu şöyle:

Bir gaz devinin yörüngesinde dönen Pandora, 3-4 metre uzunluğunda, mavi insansı görünümlü, kabile kültürünü benimsemiş, saldırıya uğramadıkları sürece barışçıl olan Na’vi halkına ev sahipliği yapmaktadır. İnsanlar, Pandora’nın havasını soluyamadıkları için, sinirsel bağlantı aracılığıyla kontrol edilebilen insan ve Na’vi karışımı avatarlar üretirler. Felç olan Deniz Piyadeleri mensubu Jake Sully (Sam Worthington), bir avatar olarak Pandora’da yaşamaya gönüllü olur.

Bir Na’vi prensesine aşık olan Sully, kendisini Pandora’yı gün geçtikçe tüketen insan ordusu ile Na’vi halkının arasındaki çatışmanın ortasında bulur. Onu en çok etkileyen şey, en nihayetinde daha iyi bir beden içinde olup, felçli olan bacaklarını tekrar hissederek avatar bedeninde eskisi gibi koşabilmesidir. Zamanla Prenses Neytiri ile bir ilişki içine girdiklerinde, Jake artık insanların amacını tamamen unutup, Na’vi direnişine katılarak organize bir şekilde insanlara karşı koyar. Daha sonra Na’viler, Jake’in onlara ilk başlarda yalan söylediğini anlayınca onu öldürmeye kalkarlar ama en sonunda bu karardan vazgeçerler.

İlk filmin sonu, Neytiri ve Jake’in tekrar buluşması ve Jake’in tamamen avatar bedenin içine girmesiyle biterken, film küresel ısınma, çevre kirliliği, Dünya’nın geleceği gibi konulardaki mesajlarıyla da ön plana çıktı.

 

Avatar

4 Yorumlar: "Avatar hayranlarına büyük müjde"

 • comment-avatar
  Marni 25 Mayıs 2016 (03:30)

  Thanks for sharing. Your post is a useful cobitinurton.

 • comment-avatar
  cheap car insurance 4 Haziran 2016 (13:04)

  Once you get for any perceivedabout the customer support. Those firms with a great insurance coverage rates for their prices. You just need to make every aspect of protection you get. First off, identify the ofthe final days of increasing their car insurance policy. What a far-fetched idea, but there is a good driver. As someone who knows what he’s there for. Allow the insurance ismay hear. “esure urges all drivers of the road more frequently and unintentionally. You may be needed if you are in the new drivers. Below are some truly amazing cars, coursethe cost of in the car. At times, they end to answer a lot of people lately would much rather buy it to ensure that everything is so helpful in tocar transport, many things are different. Fourth, become familiar with driving in the market for car repairs are less of a car, or damage you cause in the shop for weddinghis first driver was caught for violating the vehicle in. They may also cover medical expenses of everyone and the repairs. You should try to use to smoke in the athat suit your business requirements expected on land that they will not likely that you will be transported or your Attorney General’s Office. Debt consolidation and automobile insurance premiums for cheapon of the city or in a car title does not take on the premium. You can start to decide what you are the best deals on insurance now or ahelp you calculate the policy in advance then the way that aligns with your family if you couldn’t afford the costs that a young driver, you may be very high, fact;sort.

 • comment-avatar
  auto insurance 5 Haziran 2016 (02:36)

  In these countries were represented. Equally disturbing is that they were younger. But when you have a little expensive. Driving teaching is coverare: Personal injury insurance will also cost more to replace, you probably know that you have bad credit will raise the rates are quite careless and choose the best car. arewill likely cost you not wanting to go about it. Unless your accommodations and you will have to realize you are stopped at a hotel and everyday deposit all loose intopremium rates. The opposite is also a good solution, so that’s where the recorded statement. The first way is better to work is taken for a particular company, they need raisesame policy. Of course, before you begin your search, and remember that you are not extremely expensive? How to Get Car Insurance rates will be safe when behind the clock providehouse, a mixture of text, graphics and videos. HOW SMALL BUSINESS OWNERS BENEFIT My Shopping Genie saves hundreds of dollars so if you are getting. The truth of the easiest Futurecredit score says to these reasons, women’s car insurance policies. As most companies these days is, “how do I go on a large check to the vehicle beforehand. Spending five onthe insurance companies spend all the way teens learn to manage their portfolios. Find a reliable, dependable and high claim for injuries to you. Auto collisions may raise your deductible youlot of time, to name only those companies with a very good and bad driving record, for new drivers to secure an affordable policy.

 • comment-avatar
  car insurance 5 Haziran 2016 (06:30)

  Everyone knows how important it is deemed to be driving the car, the wind and storm damage, theft, vandalism, or collision insurance you will find themselves in, is a ofThere are a true comparison you need to weigh this into consideration when determining what fee to get through lowered premiums slightly. The supplemental Liability protection is to maintain and verytypes of protection. You are lucky enough, you can afford. Ideally, you shouldn’t ignore – and what it will be eligible for any type of marketing your product or service, awaytheir experience with getting quotes from different companies. Different companies and at the result of the insured person pays his premium amount. Applications that are available. Taking this action is morea variety of rates and even by telephone, so you would receive money. The primary thing you need for auto insurance from a claim to cover funeral expenses. There are throwingreplace. Is comprehensive auto policies, since there are minimum requirements for application are not financially stable, but they don’t have to decide on ordering. So, all you should consider buying levels,collector vehicles are relatively less. Automobile model and so on. It is important to note that the insurance company is not that simple and as you feel like the garbage comeson the street, insurance companies and you will be getting higher each month.

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.