Beni öldürmeyin

Bugüne kadar 21 film ve dizide öldürülen ünlü aktör Sean Bean, artık beyazperde veya ekranda öldürülmek istemediğini söyledi.

Yaklaşık 35 senedir ekran ve sinema kaderi “öldürülmek” olan 60 yaşındaki oyuncu, “Beni Öldürmeyin” adlı eğlenceli bir kampanya başlattı.

Artık ölümünü içeren senaryoları geri çevirdiğini anlatan oyuncu, “Yeni bir karar aldım ve bu rolleri reddediyorum. Çünkü ben bir filmde ya da dizideysem izleyici mutlaka öleceğimi düşünür oldu” dedi.


Sean Bean Ned Stark Game of Thrones

“Buna bir son verdim ve artık filmlerde seçtim. Zira rutine bindi, her seferinde ölüyorum ve seyirci de neler olup biteceğini anlıyor” diyen aktör, kariyerinde yeni çizdiği yolu şöyle özetledi:

“Bir rol önerdiler geçen, ‘Ama seni öldürecekler’ dediler. Hemen ‘hayır’ dedim. Sonra ‘İyi o halde seni fena halde yaralasak’ diye soruldu. O zaman ‘Peki, hayatta kaldımı sürece olur’ dedim.

Bazı filmlerde kötü adamı oynadığım da oldu. Çok iyi rollerdi ama sonunda hep öldüm. Bundan sonra farklı bir yol çizeceğim.”

Boromir Sean Bean

Game of Thrones’da öldüğünde 7 yıl boyunca aynı diziye çakılıp kalmayacağı için işine geldiğini belirten Bean, “Ama şimdi düşününce çakılıp kalmak meğerse daha iyiymiş” sözleriyle karakterlerinin ölmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Sosyal medyada hayranları tarafından 2014 yılında “Sean Bean’i öldürmeyin” kampanyası da açılan oyuncu, son olarak BBC’nin World on Fire adlı savaş dizisinde rol aldığını söyledi.

Sean Bean

Ancak bu defa savaş dizisi olmasına karşın karakterinin hayatta kaldığını belirten Sean Bean, Game of Thrones’daki rol arkadaşlarının başarılarının ise kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Bean, “Şimdi benden çok daha büyük yıldızlar oldular. Kızlarımı, oğullarımı oynayan oyuncuları Vogue gibi dergilerin kapaklarında görüyoruz. Bir peri masalı gerçek oldu” dedi.

Littlefinger Ned Stark

Artık Meryl Streep ya da Matthew McConaughey gibi ünlülerin de televizyona yöneldiğinin anımsatılması üzerine de Bean, “Çünkü çok daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşıyorsun. Onlar da TV için çok iyi işler yaptılar” sözleriyle ekran işlerine verdiği önemi aktardı.

Bean’in canlandırdığı karakterlerin öldüğü bazı film ve diziler şöyle:

Game of Thrones, Yüzüklerin Efendisi, James Bond filmi Golden Eye, Patriot Games, 8. Henry, Scarlett, Age of Heroes, Outlaw, The Hitcher, The Island.

Sean Bean

Yorum Yapılmamış: "Beni öldürmeyin"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""