Bergen rekoru

Trajik biçimde hayata veda eden arabesk şarkıcısı Bergen’in yaşam hikayesini konu alan film rekor üzerine rekor kırıyor.

Pandemiden bu yana izleyici sıkıntısı çeken sinema salonlarını hareketlendiren film, ilk haftasında toplam 1 milyon 663 bin 113 kişi tarafından izlenerek toplam 47 milyon 889 bin 447 lira gişe hasılatı elde etti.

Film, ilk 3 gününde de 718 bin kişi tarafından izlenerek tüm zamanların en iyi biyografik film ve en iyi drama yapımı açılış rekorlarını kırdı. Bergen, ayrıca tüm yılların en iyi mart ayı açılış rekoruna da imza attı.

Bergen Farah Zeynep Abdullah

Bergen’i Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı filmde, ünlü şarkıcıyı katleden kocası Erdal Beşikçioğlu’nu izliyoruz. Filmin yönetmenleri Caner Alper ile Mehmet Binay. Filmde diğer rollerde Tilbe Saran, Nergis Öztürk ve Ali Seçkiner Alıcı yer alıyor.

Şarkıcı Bergen, ayrıldığı kocasının tuttuğu bir tetikçi tarafından yüzüne kezzap atıldıktan sonra bir gözü kör olmuştu. Sanatçı, 1989 yılında sokak ortasında eski eşi tarafından altı kurşunla vurularak 30 yaşında hayata veda etti.

Bergen

 

Yorum Yapılmamış: "Bergen rekoru"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.