Bir Zamanlar Hollywood’da rekoru

Quentin Tarantino’nun yeni filmi Bir Zamanlar Hollywood’da/Once Upon a Time in Hollywood, gişede geride bıraktığımız haftanın lideri oldu.

Filmi gösterimde olduğu 239 lokasyonda 3 günde 98 bin 686 kişi izlerken, toplam 2 milyon 226 bin 404 lira hasılat elde edildi.

BİR ZAMANLAR HOLLYWOOD’DA film eleştirisi için tıklayın

Bir Zamanlar Hollywood’da dünyada ise süper kahraman ve devam filmlerinin zirveyi tuttuğu gişede çok önemli bir başarıya imza attı.

Once Upon a Time in Hollywood Quentin Tarantino Leonardo DiCaprio Brad Pitt

Türkiye’ye oldukça gecikmeli gelen film, dünyada gösterime girdiği 26 Temmuz’dan bu yana 123 milyon 192 bin 867 doları ABD, 116 milyon 600 bin doları diğer ülkelerde olmak üzere toplam 239 milyon 792 bin 867 dolar hasılat elde etti. Filmin toplam bütçesi ise 90 milyon dolar.

Once Upon a Time in Hollywood Lena Dunham Brad Pitt

Filmde başrolü Brad Pitt ile Leonardo DiCaprio paylaşırken, Margot Robbie, Al Pacino, Bruce Dern, Dakota Fanning, Emile Hirsch, Kurt Russell, Damian Lewis, Lena Dunham ve Luke Perry gibi yıldızlardan oluşan bir ünlüler ordusu rol alıyor.

Once Upon a Time in Hollywood Margot Robbie

Filmin konusu şöyle:

Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), rol aldığı Western ve polisiye dizilerle kavuştuğu orta düzeydeki şöhreti 40’lı yaşlara geldiği için yitirmek üzere olan bir aktördür. Vaktiyle dublörlüğünü yapan Cliff Booth (Brad Pitt), artık onun ayak işlerine koşmaktadır.

Once Upon a Time in Hollywood

Rick bir yandan kariyerine çıkış yolu ararken, diğer taraftan da bitişiğindeki ünlü yönetmen Roman Polanski (Rafal Zawierucha) ve eşi Sharon Tate’in (Margot Robbie) oturduğunu fark eder.

Bu arada, 60’ların sonunda onları hedefine koyan Manson çetesi de giderek kanlı planlarını hayata geçirmek için gün saymaktadır.

Once Upon a Time in Hollywood Quentin Tarantino Brad Pitt

Yorum Yapılmamış: "Bir Zamanlar Hollywood'da rekoru"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""