Bu filmi telefondan izlemeyin!

Ünlü yönetmen Martin Scorsese, Netflix yapımı The Irish filmiyle ilgili ilginç bir uyarıda bulundu.

Scorsese, “Eğer benim fotoğraflarımdan birini ya da birçok filmi görmek istiyorsanız lütfen ama lütfen buna iPhone’da bakmayın. Bir iPad, ama büyük bir iPad belki” dedi.

Martin Scorsese, filminin 3.5 saat sürdüğünün hatırlatılması üzerine ise, “Aslında ideali ben sinemaya gitmeyi tercih ederim ve o büyük perdeye başından sonuna kadar bakmak isterim” diyerek sözlerine başladı.

The Irishman Robert De Niro Al Pacino Joe Pesci

Filmin uzunluğunun da farkında olduğunu vurgulayan yönetmen, filmi izleyeceklere şu önerilerde bulundu:

“Evet biliyorum ki bu film uzun. Kalkıp tuvalete gitmeniz gerekiyor, başka şeyler yapmanız gerekiyor. Ama en azından bence evdeyken buna bir gece ayırsanız ya da bir akşam üzerinizi iyi olur. Bir de çok fazla telefonla konuşmaz, çok fazla oturup kalkmazsanız en güzeli olur.”

Robert De Niro Martin Scorsese

Sadece telefonlarda izlenebilecek film çekme konusundaki soruya da Scorsese, “Nasıl yapılıyor bilmiyorum. Yapabilmek isterdim ama nasıl yapılır onu da bilmiyorum” karşılığını verdi.

Al Pacino Robert De Niro The Irishman

Buna karşın Martin Scorsese’nin yönettiği The Irishman filmi, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde sinemalarda gösterilmiyor.

Film, Netflix aracılığıyla Apple TV’lerde, bilgisayarlarda, tablet ve telefonlardaki uygulamalarda izlenebiliyor.

The Irishman Robert De Niro

Robert DeNiro, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin, Harvey Keitel, Ray Romano ve Bobby Carnavale’in rol aldığı film, ünlü tetikçi Frank Sheeran’ın, karanlıkta kalan sendikacı Jimmy Hoffa cinayeti ve diğer büyük suçlara uzanan yaşam öyküsünü konu alıyor.

Robert De Niro The Irishman

Yorum Yapılmamış: "Bu filmi telefondan izlemeyin!"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.