Dağ 2, 2016 yılının en çok izlenen filmi

IŞİD tarafından infaz edilecek olan bir gazeteciyi kurtarmak için düzenlenen askeri operasyonu konu alan Dağ 2 filmi, 9 Aralık Cuma günü itibarıyla Türkiye’de 2016 yılının en çok izlenen filmi unvanını elde etti.

Dağ 2, vizyonda bulunduğu 5 hafta içerisinde 2 milyon 172 bin 678 kişi izlerken, toplam hasılat 23 milyon 729 bin 953 liraya ulaştı. Film, bu gişe rakamıyla Burak Özçivit ve Murat Boz’un başrolünü paylaştığı Kardeşim Benim filmini geride bıraktı. Kardeşim Benim, 26 haftada 2 milyon 70 bin 8 kişi tarafından seyredilmiş, 23 milyon 127 bin 827 lira gişe hasılatı elde etmişti.

Alper Çağlar’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmde, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş ve Emir Benderlioğlu başrolü üstleniyor.

Filmin konusu ise kısaca şöyle:

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Üsteğmen Oğuz Çağlar (Çağlar Ertuğrul) ve Uzman Çavuş Bekir Özbey (Ufuk Bayraktar),  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır.

Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı (Ahu Türkpençe) kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Dag 2

Yorum Yapılmamış: "Dağ 2, 2016 yılının en çok izlenen filmi"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.