Dağ 2 filminden yeni rekor

2016 yılında en çok izlenen film olan Dağ 2, yeni bir rekora daha imza attı.

Geçen yılı 2 milyon 859 bin 173 izleyiciyle kapatan film, 2017 yılında da 3 milyon seyirci barajını geçti. Box Office Türkiye verilerine göre, Dağ 2, gösterimde bulunduğu 9 haftada 3 milyon 56 bin 495 kişi tarafından seyredildi. Film, bu süre içerisinde  34 milyon 169 bin 453 lira gişe hasılatı elde etti.

Alper Çağlar’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmde, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş ve Emir Benderlioğlu başrolü üstleniyor.

Filmin konusu ise kısaca şöyle:

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Üsteğmen Oğuz Çağlar (Çağlar Ertuğrul) ve Uzman Çavuş Bekir Özbey (Ufuk Bayraktar),  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır.

Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı (Ahu Türkpençe) kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Dag 2

Yorum Yapılmamış: "Dağ 2 filminden yeni rekor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.