Dağ 2 gişe rekoruna doymuyor

IŞİD tarafından infaz edilecek olan bir gazeteciyi kurtarmak için düzenlenen askeri operasyonu konu alan Dağ 2 filmi gişe rekoru kırmaya devam ediyor.

Dağ 2 filminin vizyonda bulunduğu süre içerisindeki izleyici sayısı açıklandı. Buna göre, filmi 11 haftada 3 milyon 355 bin 912 kişi izlerken, toplam hasılat 37 milyon 733 bin 306 liraya ulaştı.

Alper Çağlar’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmde, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş ve Emir Benderlioğlu başrolü üstleniyor.

Filmin konusu ise kısaca şöyle:

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Üsteğmen Oğuz Çağlar (Çağlar Ertuğrul) ve Uzman Çavuş Bekir Özbey (Ufuk Bayraktar),  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır.

Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı (Ahu Türkpençe) kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Dağ 2

4 Yorumlar: "Dağ 2 gişe rekoruna doymuyor"

 • comment-avatar
  Dilek kocabaş 21 Kasım 2016 (05:54)

  İzleyelim bakalım.

 • comment-avatar
  Mehmet ALVER 27 Kasım 2016 (23:06)

  Bu tür filmler artarak devam etmeli ülkemizde bu tür konulara yaşanmış senaryo o kadar çok var ki…ama nedense çiçek böcek filmine çok meraklıyız..

 • comment-avatar
  Muhterem erdoğan 28 Kasım 2016 (21:47)

  Mükemmel film ben 2 kez gittim mal diyeceksiniz ama dünyada eşi benzeri yok

 • comment-avatar
  Ramazan Uysal 2 Aralık 2016 (15:23)

  Filmi 1 kere izleyen bir daha izlemek istiyor Dağ 2 yi 3D olarak izlemek isterim

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.