Deadpool 2 geliyor

2016 yılında en ilgi çekici gişe rekorlarından birine imza atan ağzı bozuk süper kahraman Deadpool, ikinci filmiyle geliyor.

Las Vegas’ta devam eden sinema zirvesi CinemaCon’da Fox şirketi, Deadpool hayranlarına müjdeyi verdi. Fox şirketi 2. Başkanı Stacey Snider, Deadpool 2 için çalışmalara başlandığını duyurdu. Yönetmenliğini Tim Miller’ın üstlendiği, başrolünü Ryan Reynolds’ın oynadığı filmin senaryosunu yine Rhett Reese ve Paul Wernick kaleme alacak. Tüm dünyada 757 milyon 300 bin dolar gişe hasılatına ulaşan Deadpool, küfür ve şiddet sahneleri nedeniyle Türkiye ve tüm dünyada yaş sınırlamasıyla gösteriliyor.

Buna karşın büyük bir gişe rekoruna imza atan film, başrol oyuncusu Ryan Reynolds’ı da en yüksek ücret alan oyuncular arasına taşıdı.

Yaş sınırlamalı süper kahraman filmi Deadpool, bir anti-kahramanın öyküsünü konu alıyor. ”X Men Origins: Wolverine’ adlı filmdeki Deadpool karakterinden farklı bir yapıya sahip olan bu filmde, Ryan Reynolds’ın yanı sıra,  Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, Brianna Hildebrand ve T.J. Miller da rol alıyor. Filmin konusu şöyle:

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson, ordudan ayrıldıktan sonra kendi kurallarına göre yaşamaktadır. Hayatına yeni giren Vanessa ile güzel bir birliktelik yaşayan Wilson, tam da bir şeylerin yolunda gittiğini düşünürken, kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır.

Sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak için onu terk eden Wade, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu proje sadece bir ‘yan etki’ olarak kansere tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA’ları tetiklemektir. Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yeteneklere sahip olur. Fakat tüm bu özellikleriyle tek bir amacı vardır: Ajax Francis’ten intikam almak…”

Film, aşırı şiddet, küfür ve cinsellik içeren sahneleri olduğu gerekçesiyle yaş sınırıyla gösteriliyor.

Yorum Yapılmamış: "Deadpool 2 geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.