Deadpool 2 yolda

İlki beklenmedik bir gişe rekoruna imza atan, Marvel’ın yaş sınırlamalı süper kahraman filmi Deadpool’un bu büyük başarı üzerine ikincisi yola çıktı.

Deadpool 2 filminin çekimlerinin başladığını başrol oyuncusu Ryan Reynolds attığı bir tweet ile duyurdu. Reynolds, Vancouver’daki Hatley Şatosu önünde Deadpool filminin kostümüyle yerde yatarken çekilmiş bir fotoğrafını, ”X Mansion’a (mutantlara güçlerini kullanmalarının öğretildiği, X-Men ve Deadpool filmlerinde yer alan mekan) uğradım. Lanet olası büyük sürpriz, evde kimse yokmuş” yazarak Twitter’da paylaştı.

Deadpool

Filmin başrol oyuncusu ve yapımcısı Ryan Reynolds’ın yanı sıra, senarist Rhett Reese de ”Başladık!” yazan bir tweet ile film için ”motor” dediklerini doğruladı.

Yönetmenliğini ”John Wick” filmiyle tanınan David Leitch’in üstlendiği filmin kadrosuna yeni isimler de katıldı. Deadpool 2’de Zazie Beetz, ”Domi ”Domino” isimli bir mutantı, Josh Brolin X-Men serisindeki Cyclops’un oğlunu, Jack Kesy ise doğrulanmasa da İrlandalı mutant Black Tom Cassidy’yi canlandıracak. Japon oyuncu Shioli Kutsuna ise henüz açıklanmayan bir rolü üstlenecek.

Gişe rekortmeni yapımın ikincisinde ayrıca ilk filmde de rol alan Leslie Uggams, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand ve Stefan Kapicic bir kez daha kamera karşısına geçecek.

Deadpool 2 filmi, 1 Haziran 2018 tarihinde vizyona girecek.

-Gişe depremi yarattı-

İlk Deadpool filmi, 17 yaş sınırlamasıyla gösterime girmesine karşın tüm dünyada adeta gişe depremi yaratırken, günlerce bu beklenmedik başarıdan söz edildi.

Film, Türkiye’de 1 milyon 122 bin 44 kişi tarafından seyredilerek toplam 14 milyon 202 bin 76 lira gişe hasılatı elde etti.

Deadpool filmi

Deadpool, dünya çapında 783 milyon 113 bin dolar gişe hasılatı yaparken, bu rakam R Rated (yaş sınırlamalı film) yapımlar için bir rekor kabul ediliyor.

Deadpool, kanser olan eski özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson’ın hastalığını tedavi ettirmek için katıldığı bilimsel deney sonucunda bir anda süper yeteneklere sahip olmasını konu alıyor.

Film, aşırı şiddet, küfür ve cinsellik içeren sahneleri olduğu gerekçesiyle yaş sınırıyla gösteriliyor.

Deadpool filmi

 

Yorum Yapılmamış: "Deadpool 2 yolda"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.