Deadpool filminden büyük gişe sürprizi

Tüm dünya, 4 gündür ”Deadpool” adlı filmin önceden kestirilemeyen gişe depremini konuşuyor. Ryan Reynolds’ın rol aldığı ve 17 yaş sınırlamasıyla gösterime giren film, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de inanılmaz bir gişe hasılatına imza attı.

Yönetmenliğini Tim Miller’ın üstlendiği ”Deadpool”, tüm dünyada yaş sınırlamasıyla gösterime girdi. ABD ve Kanada’da 13, Türkiye ve Avrupa’da 15 yaş sınırıyla gösterilen film, buna karşın 4 günde 282 milyon 100 bin dolar gişe yaptı. Film, Türkiye’de de tüm dünyayla beraber 12 Şubat Cuma günü gösterime girerek 348 bin 292 izleyiciyi sinema salonuna çekti. ”Deadpool”, Türkiye sinemalarında 4 günde 4 milyon 680 bin 586 lira gişe hasılatı elde etti.

Marvel yapımcısı, senarist ve yönetmen James Gunn, Hollywood yapımcılarının ön göremediği ”Deadpool” mucizesini anlattı. Facebook hesabı aracılığıyla görüşlerini paylaşan tecrübeli yapımcı, şöyle yazdı:

”Hollywood, öğrenemediği ders konusunda sonunda dersini aldı. Tahmin edilemez filmler işte size böyle aptal gibi hissettirir. Bir film rekor kırdığında buradaki. Hollywood’daki insanlar bu filmin neden bir hit olduğu konusunda dersler alıyor. Ben bunu Guardians of Galaxy ile görmüştüm. Bu, eğlenceden, renkli ve keyifli olmaktan kaçmamak gerektiğiydi. Deadpool’a gelince, o kendine has. Onun için insanlar gidiyor. Orijinal, acayip iyi, yapımcıların aşkla yaptığı ve risk almaktan korkmadıkları bir iş.  Hollywood yapımcıları, Deadpool gibi filmlere yeşil ışık yakmaları gerektiğini gördüler.

Yaş sınırlamalı süper kahraman filmi Deadpool, bir anti-kahramanın öyküsünü konu alıyor. ”X Men Origins: Wolverine’ adlı filmdeki Deadpool karakterinden farklı bir yapıya sahip olan bu anti kahraman filminde, Ryan Reynolds’ın yanı sıra,  Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, Brianna Hildebrand ve T.J. Miller da rol alıyor. Filmin konusu şöyle:

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson, ordudan ayrıldıktan sonra kendi kurallarına göre yaşamaktadır. Hayatına yeni giren Vanessa ile güzel bir birliktelik yaşayan Wilson, tam da bir şeylerin yolunda gittiğini düşünürken, kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır.

Sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak için onu terk eden Wade, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu proje sadece bir ‘yan etki’ olarak kansere tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA’ları tetiklemektir. Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yeteneklere sahip olur. Fakat tüm bu özellikleriyle tek bir amacı vardır: Ajax Francis’ten intikam almak…”

Film, aşırı şiddet, küfür ve cinsellik içeren sahneleri olduğu gerekçesiyle yaş sınırıyla gösteriliyor.

deadpool-film

 

4 Yorumlar: "Deadpool filminden büyük gişe sürprizi"

 • comment-avatar
  Safa Tekeli 17 Şubat 2016 (12:35)

  58 yaşındayım; bu filme gitmeye hiç niyetim yoktu. Oğlum sayesinde izledim ve çok beğendim. En başta eğlenceliydi; diğer filmlere ve karakterlere göndermeler zekiceydi. Komikti. En ilgimi çeken ise filmi izlerken, kendimi hareketli bir çizgi roman okur gibi hissetmem oldu. Film bende böyle bir duygu uyandırdı. Sanki çok seri hareket eden heyecanlı bir çizgi roman okuyordum. Filme ara verildiğinde ilk işim Efe’me teşekkür etmek oldu.

  • comment-avatar
   sinekaf 20 Şubat 2016 (02:27)

   Deadpool, 2016 yılının en çok isminden söz ettiren işi oldu. Bazen dünyaca ünlü yapımcılar bile hangi filmin gişe yapacağını ön göremiyor. Filme gelince tam anlamıyla jilet gibi… Daha çok gişe yapacak ve şaşırtacak, eminim.

 • comment-avatar
  1 Delinin günlükleri 19 Şubat 2016 (09:55)

  Marvel filmlerini seviyorum aslında. Bu filmi henüz izlemedim ama iyi bir gişe çıkaracağından emindim. Çünkü geriye dönüp baktığınızda sayısız süper kahraman görürüz. Hepsi az çok sevildi, insanlar hiç birini dışlamadı. Thorlar, demir adamlar, örümcek adamlar vs. Bu da sadece onlardan biri.
  Hep bir süper kahramanımız olsun istiyoruz sanırım. Hele hele Türkiye’yi de katarsanız millet olarak daha bir açız süper kahraman olgusuna.

  • comment-avatar
   sinekaf 20 Şubat 2016 (02:28)

   Sanırım insanlar, ”normal insanların” başaramayacağı şeyleri yapan, adaleti sağlayan, her şeyi bir çırpıda halleden bir güç arıyor. Bundan ötürüdür ki Bruce Wayne, hayatla başa çıkamazken Batman rahatlıkla çıkabilir. Clark Kent insan ilişkilerinde zayıfken Superman’in hiçbir sorunu yoktur. Bu ikilem özellikle vurgulanır.

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.