”24” ekrana geri dönüyor

 

Bundan 2 sene seyirciye veda eden Emmy ve Altın Küre ödüllü aksiyon dizisi ”24” ekrana geri dönüyor.Fox şirketi, 9 sezon boyunca ekranda kalan dizinin yeniden hayata geçirildiğini açıkladı. Howard Gordon, Manny Coto ve Evan Katz’ın yapımcılığını üstleneceği ”24” için pilot bölüm de çekildi. Yine 24 saat içerisinde Terörle Mücadele Ünitesi (Counter Terrorist Unit-CTU) tarafından önüne geçilen terörist saldırıların konu alınacağı sürükleyici dizinin pilot bölümünün de çekildiği belirtildi.
 
Buraya kadar haberler çok iyi olmakla beraber dizi hayranlarını bekleyen çok ilginç ve pek de hoş olmayan habere gelince… Bilindiği gibi CTU’dan ayrılan Jack Bauer, yani dizinin asıl lokomotifi olan ünlü aktör Kiefer Sutherland, diziye dönmek için ikna edilememiş görünüyor. Fox yöneticisi Dana Walden, Sutherland’in yokluğunu doğrulayarak, “Pilot bölümde her şey tamam. Ama yapımcılarla da bunu konuştuk. Halen başrol oyuncusu olan aktör belli değil” dedi.
 
Böylesi bir dizinin sürükleyici gücü olan ”yeni bir kahramana” ihtiyaç duyduklarını anlatan Walden, ”Bu yeni kahraman, dizinin de en önemli odak noktası olacak. Ayrıca artık bir kadın oyuncu da ona eşlik edecek hikayede. Planımız bu… Jack Bauer’in ne kadar sürükleyici bir güç olduğunu biliyoruz. Bu aşikar” sözleriyle yeni 24’ü anlattı.
 
Walden, ayrıca, yeni bir kadro, yeni bir organizasyon ve daha ilerleyen bir zamanda hikayenin geçeceğini açıklayarak, ”Asla, ‘asla’ dememek lazım. Ama şimdilik görünen o ki Jack Bauer yok. Tamamen farklı bir hikaye işlenecek. Herhangi bir eylemde bulunmayıp harekete geçmek için haber bekleyen örgütler üzerine kurulu pilot bölümde oyuncular var. Ama bunlar daha sonraki bölümlerde yer alacak kadro değil” dedi.
 
”24” dizisi aslında Fox kanalının bu aralar eski dizilere duyduğu özlemin bir başka halkası oldu. Fox, bir süre önce de ”The X-Files” ve ”Breaking Bad” dizilerinin ekrana dönüş yapacağını duyurmuştu. ”The X-Files”, Ocak ayı sonunda ekranda olacak.
 
”24” dizisi, 14 Temmuz 2014 tarihinde yayınlanan 9.sezonu olan Live Another Day ile 204+24. bölümüyle ekranlara veda etmişti.

 

Yorum Yapılmamış: "''24'' ekrana geri dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.