Emin Alper’den yeni film

Son olarak Kız Kardeşler isimli ödüllü yapıma imza atan Emin Alper’in dördüncü uzun metraj filmi Balkaya’nın çekimlerine temmuz ayı içerisinde başlanacak.

Başrolünü Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un üstlendiği Balkaya’nın çekimleri Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yapılacak. Blu TV’de gösterilen Alef dizisinde de yönetmen koltuğunda oturan Alper’in yeni filminde ayrıca Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci ve Nizam Namidar da rol alacak.

Emin Alper

Politik gerilim türündeki filmin konusu şöyle:

Emre, Balkaya kasabasına yeni tayin olmuş bir savcıdır. Kendisini bekleyen işlere büyük bir ciddiyetle sarılan Emre, başta Belediye Başkanı Selim olmak üzere, kasaba eşrafı tarafından büyük bir saygıyla karşılanmıştır. Ancak bütün bu hoş karşılanmaya rağmen ilk günden itibaren birtakım gariplikler ve gerginlikler yaşanır. Kasabada ciddi bir su sorunu vardır. Sualtı mağaralarından gelen yeraltı suyunun kullanılması çevre kurulları ve mahkemelerce yasaklanmıştır.

Selim’in belediye başkanı olarak en büyük projesi bu meseleyi çözmek ve modern borularla bu suları kasabaya bağlamaktır. Susuzluktan kırılan kasaba bu projenin hayata geçmesini beklemektedir. Fakat kasabada Selim’e karşı ciddi bir muhalefet de vardır. Bu muhalefetin öncüsü, yerel gazetenin sahibi Murat’tır.

Emre, Murat’ın kendisini belediye başkanına karşı kışkırtma çabalarına temkinli yaklaşır. Nitekim birkaç hafta içinde yerel seçimler yapılacaktır ve Emre bu seçimlerde herhangi bir tarafın yanında görünmek istememektedir. Emre, siyasi çekişmelerde taraf olmak istemese de ona karşı yükselen homurtular, onu yavaş yavaş Murat’la ittifak yapmaya zorlar ve genç savcı kısa süre sonra kısır bir döngü içinde sıkışıp kalır.

Emin Alper

Yorum Yapılmamış: "Emin Alper'den yeni film"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.