Game of Thrones 6. sezon fragmanı yayınlandı

Game of Thrones dizisinin merakla beklenen 6. sezon fragmanı yayınlandı.

Dizinin fragmanı, Chris Isaak’in 1989 tarihli parçası Wicked Game’in James Vincent McMorrow tarafından yorumlanan cover’ı eşliğinde sunuluyor.

Yeni sezon fragmanı ise ”mutlu sonlar” değil kan ve gözyaşı vaat ediyor. Fragmanda Jon Snow bıraktığımız yerde, yani kanlar içinde karların üzerinde görülüyor henüz ilk saniyelerde….

”Kızıl Kraliçe” Melisandre ise o güne kadar büyük kin güttüğü Davos Seaworth ile dertleşerek, ”Alevler arasında gördüğüm büyük zafer… Bütün bunlar bir yalanmış” diyor.

Davos Seaworth, ”O öldü” dedikten sonra Jon Snow’un kanlı cesedi birkaç saniye yanında sadık kurdu Ghost ile beraber görülüyor.

 

Kuzeni Lancel Lannister’ın, ”Adamlarına geri çekilmelerini söyle. Yoksa çok büyük şiddet göreceksiniz” sözlerini ise Kraliçe Cersei, ”Şiddeti seçiyorum” diye karşılıyor ve onu görmeye alışık olduğumuz haline geri dönüyor.

Jorah, hala kraliçesi Daenerys Targaryen’i ararken, Dany cephesinde de işler pek parlak görünmüyor.

Arya Stark’ın kör olarak görüldüğü fragmanın en büyük sürprizleri ise iki kardeş Bran Stark ve Jon Snow cephesinde. 4. sezonda kötürüm olarak bıraktığımız Bran Stark, yürürken görülüyor. Ancak ne yazık ki çevresini Ak Gezenler’in sardığına da tanık oluyoruz.

Jon Snow’un ölü olarak göründüğü odada ise Davos harekete geçiyor. Yine fragmanın bir yerinde Melisandre’nin soyunmaya başlarken görünmesinin hemen ardından Jon Snow’un ölü olarak bir masa üzerinde yatarken görünmesi zihinlerde meşhur ”Melisandre, Jon Snow’u diriltecek mi?” teorisini canlandırıyor.

Davos, fragmanın sonunda da, ”Hiç bu kadar savaşçı olmamıştım” diyerek Jon’un kılıcı Longclaw’u kınından çıkarıyor ve Jon’un ölüsüne bakarak, ”Birazdan göreceklerin için özür dilerim” sözleriyle kapanışı yapıyor.

Game of Thrones 6. sezon, 24 Nisan 2016 tarihinde başlayacak.

 

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones 6. sezon fragmanı yayınlandı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.