Game of Thrones’un 300 yıl öncesi ekranda

Game of Thrones ekrana veda ettiği günden bu yana gündemde olan, dizinin devamına dair projelere ilişkin net bir gelişme nihayet duyuruldu.

Game of Thrones Jon Snow Kit Harington

Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde yaşananları konu alan ve Targaryen ailesini odağına alan House of the Dragon dizisinin 2022’de yayınlanacağı, HBO kanalı tarafından açıklandı.

Dizinin dayandırıldığı romanların yazarı George R.R. Martin’in yaratıcılığını üstlendiği dizinin prodüksiyon sürecine başlandı.

Daenerys Targaryen Emilia Clarke Game of Thrones

Martin’in yanı sıra, Ryan Condal ve Miguel Sapochnik’in yaratıcılığını üstlendiği dizi, ekranda izlediğimiz Game of Thrones’dan  üç asır önce Targaryen ailesinin yaşadıklarını konu alıyor.

Çekimlerine başlanan dizide bildiğimiz GOT kadrosundan herhangi bir oyuncu yer almıyor. House of Dragon dizi kadrosu, Eve Best, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Sonoya Mizuno ve son olarak The Crown dizisinin 1 ve 2. sezonlarında Prens Philippe rolünde izlediğimiz Matt Smith’ten oluşuyor.

The Crown Philip

 

Dizi, 2022 yılı içerisinde ekrana gelecek.

Game of Thrones, 2019 yılında ekrana veda etmişti. Son birkaç sezonunun George R.R. Martin’in romanlarından uyarlanmamış, iki senarist D.B Weiss ve David Benioff tarafından yazılmıştı.

Giderek izleyicilerden tepki alan dizi, memnuniyet uyandırmayan bir finalle sona erince 4.0 imdb puanıyla tüm zamanların en kötü final ortalamalarından birini almıştı.

Bran Stark Game of Thrones

O tarihten bu yana dizinin devam projelerinden söz edilse de çoğu rafa kaldırılmış, nihayet HBO kanalı tarafından House of Dragon isimli, Targaryen ailesinin geçmişine dair projede karar kılınmıştı.

Greyworm Jon Snow Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones'un 300 yıl öncesi ekranda"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.