Güldüren Game of Thrones hayran teorileri

Jon Snow Game of Thrones savaş
Game of Thrones hayranları, diziyle ilgili sık sık teoriler üretiyor. Bu teorilerin bazıları doğru çıkıyor. Jon Snow'un Lyanna Stark ile Rhaegar Targaryen'in oğlu olduğuna ilişkin R+L: J teorisi ya da Jon'un Melissandre tarafından diriltileceği gibi.. Ancak kimi zaman da o kadar ipe sapa gelmez teoriler üretiliyor ki duyulduğu zaman insanı güldürmekten öteye geçmiyor.
Lord Varys
LORD VARYS: Belki de en gülünç teorilerden biri Lord Varys ile ilgili... Bu hayran teorisine göre aslında bir ''deniz adamı'', yani deniz kızının erkek hali olan Lord Varys, bu nedenle hadım edilmiş olduğu yalanını ortaya atıyor. Böylece asıl kimliğini saklıyor. Bu teorinin kaynağı ise Tyrion'ın onu gemiden atacağı tehditini savurduğu zaman Varys'nin korkmaması....
Hodor Bran
HODOR: Bazı Game of Thrones hayranları, Hodor'un karanlık, ölüm ve kötülük tanrısı ''Great Other/Büyük Ölü'' olduğuna inanıyordu. Hodor'un uzaktan Ak Gezenler'i yönettiğine ve bütün kötülüklerin onun başının altından çıktığına inanan bu hayranları, Hodor'un ölümü haksız çıkardı. Çünkü zavallı Hodor, Ak Gezenler tarafından katledildi.
Ned Stark
NED STARK: Bir teoriye göre de Stark ailesinin tamamı, Bran gibi Warg (hayvanları zihinlerine girerek kontrol edebilen kişi) özellikleri taşıyor. Böylece Ned Stark, idamı öncesinde hayvan bedenine girerek kurtuldu.
Tywin Lannister Joffrey Baratheon
Bu enteresan teoriyi daha da genişletenler, Ned Stark'ın ruhunun Joffrey Baratheon ya da Tywin Lannister'ın bedenine girdiğini savundular. Sonraları önce torun, sonra dede ölerek bu teoriyi çürüttü.
Daenerys Tyrion Game of Thrones
TYRION LANNISTER: Bu teoriye göre ise Tyrion Lannister aslında bir Targaryen ve Daenerys'in erkek kardeşi. Bunu da Tyrion'ın sarışın olmasına bağlıyorlar. İşin komik tarafı, Tyrion Lannister'ın kardeşleri Cersei ve Jaime Lannister da sarışın. Aynı iddiaların sahipleri, onun Targaryen olduğu için ejderhaları uçuracağına inansa da onlar tarafından yakılmaktan son anda kurtulan sevimli cüce bu hayranları yanılttı.
Kit Harington
JON SNOW: Jon, hakkında en çok hayran teorisi üretilen dizi karakterlerinden. Her ne kadar gerçekten Lyanna'nın oğlu olduğu teorisi gerçek çıksa da hakkında ipe sapa gelmez teoriler de üretiliyor. Mesela onun bir Warg olduğu ve Kara Kale'de bıçaklandığı sırada kurdu Ghost'un bedenine girerek kurtulması gibi...
Jon Snow bebekliği
Jon ile ilgili üretilen en sevimsiz teori ise onun gerçekten Ned Stark'ın oğlu olduğu ve Ned'in aslında kızkardeşi Lyanna ile ensest ilişkisi bulunduğu için bunu sakladığı yönünde. Jaime ile Cersei'nin ilişkisi hayranların kafasını fazla karıştırıyor gibi...
Jorah Mormont
JORAH MORMONT: Game of Thrones ile ilgili sık sık Fight Club teorileri de üretiliyor. Bunlardan biri de Jorah Mormont ile Daario Naharis'in aynı kişi olduğu yönünde. Sözüm ona Jorah'ın alt benliği olan Daario, onun hayalinde yaratılmış. Daenerys'e aşık olan Jorah, böylece kendini genç ve yakışıklı olarak görüp kraliçeye yaklaşabilmiş.
Daario Naharis Benjen Stark
DAARIO NAHARIS/BENJEN STARK: Bir türlü Daario Naharis diye birinin varlığını kabullenemeyen bir hayran grubu var galiba. Bir teoriye göre de Daario ile Benjen Stark aslında aynı kişi. Kara Kale'den ayrılan Benjen, kimliğini saklayarak Essos'a gelip Daenerys ile yakınlaşmış. Sonraları gördük ki Westeros'ta ortaya çıkıp Bran'e yardım etti.
Bran Stark Game of Thrones
BRAN STARK: Biliyoruz ki Bran bir warg ve hayvanların zihnine girerek onları kontrol ediyor. Bir de Hodor'un zihnine girebiliyordu. Ancak bir teoriye göre sözüm ona Bran bütün karakterlerin bedenine girip onların davranışlarını kontrol edebiliyormuş. Neye dayanarak bunu savunuyorlar bilemiyoruz tabii...
Roose Bolton
ROOSE BOLTON: Bazı hayranlar ise Roose Bolton'ın yarı insan yarı ölü olduğuna inanıyordu. Sözde sürekli deri değiştiren Roose Bolton, her seferinde yenileniyordu ve bu nedenle de Bolton hanesinin sembolü yüzülmüş adam idi. Ancak oğlu Ramsay tarafından öldürülen Roose'un böyle güçleri olmadığı görüldü.
Robert Baratheon
ROBERT BARATHEON: İyice saçma teorilerden birine göre Robert Baratheon aslında Ned Stark'a aşıktı, ancak itiraf edemiyordu.
Samwell Tarly
SAMWELL TARLY: Hayran teorileri nedense birilerini sürekli olarak Targaryen ilan etmeye dayanıyor. İddianın birine göre de Samwell Tarly aslında bir Targaryen.
Waif Game of Thrones
WAIF: Fight Club teorilerinden biri de Waif ile ilgili. İddiaya göre Arya Stark'ın alt benliği olan Waif, onun Braavos'taki işinin bitmesi nedeniyle sembolik olarak Arya tarafından öldürülmüş.
Jon Sansa Stark
SANSA STARK: Bir grup hayrana göre Sansa Stark, öldürdüğü kocası Ramsay Bolton'dan hamile. Bu nedenle de Ramsay, karısı tarafından öldürülmeden önce, ''Beni öldüremezsin. Çünkü ben artık senin bir parçanım'' dedi. Sansa'nın karnının şiş olduğu bazı fotoğrafları da paylaşan hayranları dizi oyuncularından Liam Cunnigham bir röportajda yalanlasa da onlar bu teoriye sezon başına kadar inanacak gibi görünüyor.
Sansa Jon
SANSA STARK/JON SNOW: Sansa ile Jon, teorisyenlerin sevdiği ikililerden. Artık kardeş değil kuzen oldukları ortaya çıkan Sansa ile Jon'un evleneceğine inananlar var. Bu iddiayı Sansa Stark'ı canlandıran Sophie Turner, Comic-Con etkinliğinde yalanladı.
Westeros
WESTEROS: Bir başka teoriye göre ise yazar George R.R. Martin, Essos ile Westeros'un J.R.R Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi serisinden esinlenerek oluşturdu. Gandalf'ın kılıcı fikrini de çalarak Demir Taht'ı yarattı. Hatta kendi ismini de yine Tolkien'in adından ilham alarak kısalttı. Ufak tefek esinlenmeler var tabii ama yine de çalıntı denemez.

Yorum Yapılmamış: "Güldüren Game of Thrones hayran teorileri"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.