Hollywood’un en çok kazanan kadın oyuncuları

Forbes dergisi, geleneksel Hollywood’un en çok kazanan kadın oyuncularını açıkladı.

Listenin zirvesini ünlü oyuncu Scarlett Johansson ele geçirirken, 1 numarada bulunan Emma Stone’u tahtından etti. 1 Haziran 2017 ile 1 Haziran 2018 dönemi için yapılan değerlendirmede 40.5 milyon dolarlık geliriyle Johansson, Hollywood’un en çok kazanan aktrisi oldu.

Marvel’ın süper kahramanlarını bir kez daha buluşturan Avengers: Sonsuzluk Savaşı/Avengers: Infinity War filminde Black Widow’u canlandıran Johannson’ın gelirinin bu kadar yüksek olmasında bu filmden aldığı ücret etkili oldu.

Avengers Infinity War Scarlett Johansson

Johansson, geçen yıl Emma Stone’un elde ettiği 26 milyon dolarlık yıllık geliri de ikiye katlamış oldu. Ünlü oyuncu, Avengers serisindeki rolünü 2019 yılındaki yeni filmde de üstlenecek. Scarlett Johansson, ayrıca Black Widow’un solo filminde de seyirci karşısına çıkacak.

Oyuncu, 2017 yılında Rough Night ve Ghost in the Shell filmlerinde rol almıştı. 2018 yılında ise Avengers’ın yanı sıra, Wes Anderson’ın yönettiği Köpekler Adası/Isle of Dogs filminin seslendirmesinde yer almıştı.

Scarlett Johannson

Angelina Jolie, 28 milyon dolarlık geliriyle Johansson’ın ardından ikinci sırada yer aldı. Jolie, bu geliri Maleficent 2 filmi sayesinde elde etti.

Üçüncü sırada ise 19.5 milyon dolarlık senelik geliriyle Jennifer Aniston var. Oyuncu, yıl içinde film projelerinden değil Emirates Havayolları, Smartwater ve Aveeno reklamlarından kazanç elde etti.

Friends Rachel Green Jennifer Aniston

Jennifer Lawrence ve Reese Witherspoon da en çok kazanan Hollywood aktrisleri listesinde ilk beşe girdi. Listenin yeni geleni ise Wonder Woman filmiyle Gal Gadot oldu.

Listedeki oyuncuların toplam geliri ise 186 milyon dolar. Bu rakam, geçen seneden yüzde 16 daha yüksek.

Wonder Woman

Yorum Yapılmamış: "Hollywood'un en çok kazanan kadın oyuncuları"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""