James Bond’a Corona darbesi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve giderek yayılan Corona (Covid-19) virüsü, 25. James Bond filmini de vurdu.

Gösterim tarihi Nisan ayı olarak belirlenen 25. Bond filmi filmi, 25 Kasım 2020’de izleyiciyle buluşacak. No Time To Die, böylece Hollywood yapımları arasında gösterim tarihi ertelenen ilk film oldu.

Filmin 12 Kasım 2020‘de de Bond’un ana vatanı İngiltere’de vizyona sokulması planlanıyor.

James Bond Daniel Craig

Cary Joji Fukunaga’nın yönettiği filmde, Daniel Craig, son kez James Bond rolünü üstlenecek. Londra’da 31 Mart’ta prömiyer yapıp 10 Nisan’da da dünyanın pek çok ülkesinde gösterime girecek olan film, ne yazık ki Corona salgınına yenildi.

MGM yapımı film için dev bir pazar olan Çin, Kuzey Kore ve Japonya pazarı da düşünülerek bu kararın alındığı ifade edildi.

Daniel Craig James BondMGM, Universal ve Bond yapımcıları Michael G Wilson ile Barbara Broccoli’nin bu konuda mutabakata vardıkları ve şu günlerde salgın yüzünden sinema sektöründeki global krizi de göz önüne alarak ertelemeyi gerçekleştirdikleri belirtildi.

Film için belirlenen yeni tarihin Kuzey Amerika’da Şükran Günü tatiline rast getirildiği, yapımcıların böylelikle hiç olmazsa ortaya çıkan bu tatsız durumu mali avantaja çevirmeye çaba gösterdiği de dile getirildi.

Daniel Craig, James Bond-Casino Royale

Filmde Daniel Craig’e, Bond serisinin son filmlerinde izlediğimiz Lea Seydoux, Ben Whishaw, Naomie Harris, Ralph Fiennes ve Christoph Waltz’un yanı sıra Rami Malek, Ana de Armas ve Lashana Lynch eşlik edecek.

Corona salgını yüzünden Çin, Güney Kore ve Japonya, No Time To Die filminin gösterimini iptal etmiş, Hong Kong ise 30 Nisan’a çekmişti.

Daniel Craig James Bond

Yorum Yapılmamış: "James Bond'a Corona darbesi"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""