Jon Snow geri dönüyor

Game of Thrones dizisinin en popüler karakterlerinden Jon Snow, sürpriz bir şekilde yeniden hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Dizinin hayranları tarafından çok da beğenilmeyen sezon finalinde beklenmedik bir sona uğrayan Snow’un, Game of Thrones için hazırlanan spin-off dizide seyirci karşısına çıkacağı ilk ağızdan doğrulandı.

Serinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı/A Song of Ice and Fire adlı romana imza atan, senaryoda da uzun süre katkısı olan George R.R. Martin, ünlü aktör Kit Harrington tarafından canlandırılan Snow’a ilişkin bir dizinin hazırlıklarının sürdüğünü doğruladı.

George R.R Martin

Yeni dizinin izleyici karşısına çıkacağının müjdesini Daenerys Targaryen’i canlandıran Emilia Clarke ile Brienne of Tarth’ı canlandıran Gwendoline Christie de röportajlarında verdi.

Bloğunda çalışmalara ilişkin bazı bilgiler veren George R.R. Martin, dizinin senaryosunun bir yaratıcı ekip tarafından şekillendirildiğini, bu ekibin kendisiyle de irtibat kurduğunu belirtti.

Jaime Lannister Brienne Game of Thrones

Martin, bu projenin “babasının” Kit Harrington olduğuna dikkati çekerek, “Evet. Aslında bana bu fikri o getirdi. Şimdilik sizlere yapımcının ismini, daha fazla neler olacağını söyleyemem. Ama onlar da Kit tarafından oluşturulan bir ekip ve gerçekten şahaneler,” dedi.

Harrington’ın bu ekibinin kendisini Santa Fe’de ziyaret ettiklerini, onların ne kadar iyi bir yaratıcı ve yazar kadrosu olduğunu müşahade ettiğini anlatan Martin, şu anda diziye dair dört spin-off çalışmasının olduğunu, ama ne sırada yayına gireceklerinin veya girip girmeyeceklerinin ilerleyen zamanda ortaya çıkacağını da ekledi.

Greyworm Jon Snow Game of Thrones

Clarke ise BBC’ye verdiği röportajda, “Evet, böyle bir proje var, olacak. Esasen Kit tarafından ortaya konulmuş bir proje. Ne izleyeceğinizi de bence ortaya çıktığında o size daha iyi anlatacaktır,” diyerek Jon Snow rolüyle sevilen aktörün dizinin asıl yaratıcısı olduğunun bilgisini verdi.

Emilia Clarke, kendisinin de dizide yer alıp almayacağının sorulması üzerine, “Hayır. Bence benim için bitti,” karşılığını verdi.

Daenerys Targaryen Emilia Clarke Game of Thrones

Dizide Brienne of Tarth rolünde seyirci karşısına çıkan Gwendoline Christie ise aynı Jon Snow gibi sekiz sezon boyunda dizide “sağ kalmayı” başaran isimlerdendi.

Kendisinin dizinin spin-off’larından herhangi birinde yer almaya sıcak baktığını dile getiren Christie, “Brienne of Tarth, her zaman kalbimde ve onunla yeniden buluşmayı zevkle kabul ederim,” diye konuştu.

Brienne of Tarth Gwendoline Christie Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Jon Snow geri dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.