”Kötü Kedi Şerafettin” geliyor

Çizgi dünyasının en haylaz kedisi Şerafettin, animasyon macerasıyla izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bülent Üstün’ün çizgi roman kahramanı Şerafettin ya da bilinen ve sevilen adıyla ‘’Şero’’ yarın sinemalarda… Senaryosunu Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün kaleme aldığı animasyon filmde Şerafettin’i Uğur Yücel seslendiriyor. Çizgi filmin diğer karakterlerinin seslendirmesini ise Demet Evgar, Güven Kıraç, Okan Yalabık, Gökçe Özyol, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın, Yekta Kopan ve Ahmet Mümtaz Taylan yapıyor. İlgiyle beklenen animasyonun konusu şöyle:

Sıradan bir Mart sabahında, kötü kedilerin en kötüsü, anti kahraman Şerafettin, kadim yancıları Fare Rıza ve Martı Rıfkı ile mangal hazırlığındadırlar. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz… Zira Şero, aynı gün, babası Tonguç tarafından evden kovulur, bir dizi düşmanının saldırısına uğrar, hayatında ilk kez aşık olur dahası baba olduğunu öğrenir. Şerafettin, tabii ki bunu kabullenemez. Sorunların çözümü ise Rıza’dan gelir: Bundan böyle hayvan değil, insan gibi düşüneceklerdir.

 

 

-Kimdir bu Şerafettin?

Kötü Kedi Şerafettin, Bülent Üstün’ün gerçek hayatta beslediği ve 1996 yılında kaybettiği kedisinin adı. Bundan ilham alan çizgi roman kahramanı Şero ise 1996 yılında L-Manyak dergisinde doğdu.

2001 yılında Lombak dergisine geçen Bülent Üstün tarafından çizilen çizgi karakterin bu kadar sevilmesinin nedenini çizeri günümüz modern insanının uygarlık adına duygularını dışa vuramaması olarak değerlendirdi.

Şerafettin’i çizerken aslında bu kadar ünlü bir karakter olmayacağını düşünen Üstün, karakterin Türkiye’ye göre biraz daha sert ve punk bir karakter kaldığını, ancak 2006 yılı itibarı ile Türkiye’de gelişen düzene göre ise ‘’naif kaldığını’’ da belirtiyor.

 

 

Yorum Yapılmamış: "''Kötü Kedi Şerafettin'' geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.