Leonardo DiCaprio, BAFTA’ya damgasını vurdu

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu.

”En İyi Film” dalında Alejandro Gonzalez Inarritu imzalı ”Diriliş-The Revenant” yeni bir ödülü daha evine götürdü. Filmin rejisörü Inarritu, ”En İyi Yönetmen”, başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio ise ”En İyi Erkek Oyuncu” dalında ödülün sahibi oldular.

Londra Kraliyet Opera Binası’ndaki törene katılanlar arasında, Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Cate Blanchett, Julianne Moore, Matt Damon, Mark Ruffalo da yer aldı.

Geceye annesiyle katılan DiCaprio, büyük ilgi gördü ve dakikalarca hayranlarına imza dağıttı. Törende Leonardo DiCaprio’ya ödülünü ünlü aktör Tom Cruise takdim etti. DiCaprio, ödülü almaktan büyük onur duyduğunu belirterek, kariyeri boyunca çok sayıda İngiliz aktörden ilham aldığını söyledi. 15 yaşındayken babasıyla ”Loneliest of the Long Distance Runner” filminde Tom Courtenay’i izlediğini hatırladığını, ”State of Grace” filminde Gary Oldman’ın kendisinin jenerasyonundaki tüm aktörleri etkilediğini anlatan DiCaprio, Peter O’Toole ve Daniel Day Lewis’in de kendisine ilham verdiğini söyledi. DiCaprio, konuşmasında duygularını şöyle aktardı:

”Ben burada bir İngiliz aktöre, bütün bu süreç boyunca rol arkadaşım olan Tom Hardy’ye teşekkür etmek istiyorum. Sadece rol arkadaşı olarak değil bir dost olarak teşekkür etmek istiyorum. Sen olmasan bütün bu yolculuğu başaramazdım. Ayrıca benimle saatler geçirerek yaşayan bir zombiye çeviren makyaj sanatçılarına teşekkür etmek istiyorum. Alejandro, bütün bu süreç boyunca harika bir dost olduğun için sana şükran borçluyum.

Ve son olarak bir kişiye teşekkür etmek istiyorum. Eğer bu kişi olmasaydı şu anda burada huzurunuzda olamazdım. Hatta yaşama şansım olmazdı. Los Angeles’ın doğusunda çok zorlu bir bölgede yetiştim. Bu kadın benim önümde değişik fırsatların kapılarını açmak için saatlerce araba kullanarak beni okula götürdü. Bugün de onun yaşgünü. Anneciğim iyi ki doğdum. Seni çok seviyorum.”

DiCaprio, gecede, ”Titanic” filminde başrolü paylaştığı ve özel yaşamında da çok iyi arkadaşı olan Kate Winslet ile biraraya geldi. Winslet da gecede ”Steve Jobs” filmindeki rolüyle  ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında ödül kazandı.

Leonardo DiCaprio, bu yıl ”Diriliş” filmindeki rolüyle Altın Küre dahil çok sayıda ödülün sahibi oldu. 5 kez Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, henüz altın heykelciği kucaklayamadı. Bu sene de Oscar adayı olan DiCaprio’nun çok şanslı olduğu düşünülüyor. Oscar ödülleri, 28 Şubat’ta sahiplerini bulacak.

 

Leonardo-DiCaprio-annesi-bafta,jpg Leonardo-DiCaprio-Kate-Winslet-Bafta Leonardo-DiCaprio-Tom-Cruise-BaFta-ödülleri Leonardo-Dicaprio

Yorum Yapılmamış: "Leonardo DiCaprio, BAFTA'ya damgasını vurdu"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.