Leonardo DiCaprio’dan sürpriz proje

Oscar ödülü kazandığından bu yana yeni bir filmde kamera karşısına geçmeyen ünlü aktör Leonardo DiCaprio, ilginç bir projede yer almaya hazırlanıyor.

Diriliş/The Revenant filmiyle ”En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandıktan sonra farklı projeler üzerinde çalışmaya başlayan DiCaprio’nun başrolünü ve yapımcılığını üstleneceği yeni film, dahi ressam ve bilim insanı Leonardo da Vinci’nin yaşam öyküsünü konu alacak.

DiCaprio, filmde annesinin ondan esinlenerek kendisine ismini verdiği da Vinci’yi canlandıracak.

Leonardo-DiCaprio-Oscar

Kendisi de yarı yarıya İtalyan olan DiCaprio’nun rol alacağı film, Walter Isaacson’ın, Leonardo da Vinci’nin yaşam öyküsünü konu alan kitabından beyazperdeye uyarlanacak.

Filmin sinemaya uyarlanacağı Isaacson imzalı kitabın yayın haklarını Paramount Stüdyoları kazandı. Universal ile kıran kırana yarışan Paramount, DiCaprio’nun yeni projesinde pay sahibi olmak için 7 milyon dolar verdi.

DiCaprio, sahibi olduğu Appian Way adlı şirket aracığılıyla filmin yapım ortağı da olacak.

leonardo-dicaprio-django

-İlk tekmeyi Leonardo tablosuna bakarken vurmuş-

Leonardo DiCaprio için ünlü ressam Leonardo da Vinci’yi canlandırmak büyük bir anlam taşıyor. Aktörün Alman asıllı annesi Irmelin Indenbirken, DiCaprio’ya hamileyken Floransa’da bulunan Uffizi Sanat Galerisi’ni ziyaret etmiş.

Leonardo-dicaprio-anne-babası

Orada da Vinci imzalı tabloları incelerken oğlunun ilk tekmesini hisseden annesi, oğluna Leonardo ismini koymaya karar vermiş.

Leonardo DiCaprio, aktörlüğe ilk başladığı yıllarda isminin ”komik olduğu” gerekçesiyle değiştirmesi istenmiş, ancak o bunu kesinlikle kabul etmemiş.

Diriliş Leonardo Dicaprio

Yorum Yapılmamış: "Leonardo DiCaprio'dan sürpriz proje"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.