Ne izleyelim diyenler için 10 dizi tavsiyesi

Burcu B. Bilgin

Sonbaharla beraber ekranda yeni diziler de boy gösterirken, eskilerinin yeni sezonları da seyirciyle buluşmaya başladı.

Alternatiflerin böyle artması da beraberinde kafa karışıklığına sebep oluyor. İşte ekran karşısında kararsızlık çekip ”ne izleyeyim” diyenler için 10 dizi önerisi:

1- Brooklyn Nine Nine: Yukarıdaki 5. sezon bölümlerinden tek sahnesi bile 6 milyonun üzerinde tıklanan dizi, ekranın gerçek fenomenlerinden.

Ekranda 6. sezonunu bitiren yapım, Brooklyn’deki bir karakolda yaşanan akıllara zarar komik olayları anlatıyor.

Brooklyn Nine Nine

Die Hard başta gelmek üzere aksiyon filmlerine aşık dedektif Jake Peralta, kontrol takıntılı Amy Santiago, karakolun başındaki tepkisiz ve babacan Yüzbaşı Ray Holt, sert dedektif Rosa Diaz, vücut geliştirmeci Çavuş Terry Jeffords ve gurme dedektif Charles Boyle ile gülme garantili bu dizi, Netflix’te izlenebilir.

Dizinin 2’si Altın Küre 10 ödülü ve 93 dalda adaylıkları var. Imdb notu 8.4.

Brooklyn Nine Nine

2- Looking For Alaska: Son dönemin çok konuşulan mini dizisi, John Green’in aynı adlı romanından ekrana uyarlandı.

Ünlü yazarın bu ilk romanı, tanınmış kişilerin son sözlerini öğrenmeye meraklı, ilginç bir karakter olan Miles’ın, dengesiz, sağı, solu belli olmayan gizemli genç kız Alaska Young’a olan tutkulu aşkını konu alıyor.

Başrolünü Charlie Plummer ve Kristine Froseth’in üstlendiği 8 bölümlük dizi, şimdiden dikkatleri üzerine çekerek imdb’de 8.3 ortalama aldı.

Looking For Alaska

3- The Kominsky Method: Başrolünü iki usta aktör Michael Douglas ve Alan Arkin’in üstlendiği dizi, büyük bir hayran kitlesi yarattı.

İlk sezonunda 2 Altın Küre ödülüne kavuşan dizi, Netflix ekranında 2. sezonunu tamamladı. Dizinin her bir bölümü 30’ar dakikadan oluşuyor.

Kara komedi türündeki yapım, 70’li yaşlarını süren oyuncu koçu ve aktör Sandy Kominsky ile yıllardır menajerliğini yapan yakın dostu Norman’ın ilişkileri çerçevesinde yaşama dair eşsiz bir öykü sunuyor.

The Kominsky Method Michael Douglas Alan Arkin

4- Get Shorty: Fargo, Breaking Bad, Better Call Saul gibi yapımları sevenlerin başından ayrılamayacağı bir dizi Get Shorty.

Ekranda 3. sezonundaki dizi, eşi ve kızı için karanlık işleri bırakmaya çalışan Miles Daly’nin (Chris Dowd) Hollywood’da film çekme serüvenine girmesini ve işlerin giderek daha da karmaşıklaşmasını konu alıyor.

Kendine özgü havası ile sağlam bir kitleye sahip olan bu kara komedinin imdb notu 8.1. Dizi, Blu TV’de izlenebilir.

Get Shorty

5- Pose: Seyredenleri hiç bilmedikleri rengarenk bir dünyaya taşıyan Pose, 1987-88 yılları arasında bir grup LGBTQ üyesinin yaşadıklarını ekrana getiriyor.

Travesti, transseksüel ve eşcinsel bireylerin birlikte yaşayarak birbirlerine destek verdiği dizinin en eğlenceli kısmını ise bir defile ve şov havasında geçen ”balo salonu” etkinlikleri oluşturuyor.

Dram ile eğlenceyi buluşturan yapım, başrol oyuncusu Billy Porter’a Emmy ödülü getirdi.

Billy Porter Emmy

Renkli olduğu kadar trajedilerle dolu bu dünyayı izlerken o dönem ”çağın vebası” denilen AIDS yüzünden yaşananlara, cinsel yönelimini saklayan evli erkeklere, eşcinsel olduğu için 16 yaşında evinden atılan gençlere, buna rağmen her anında umudun olduğu bir dünyaya tanıklık ediyoruz.

2. sezonu tamamlayıp 3. sezon onayını alan dizinin imdb notu 8.5. Dizi, 3. sezon onayını da aldı.

Pose

-Living With Yourself: Netflix ekranının taze dizisinin başrolünde beyazperdenin ünlü Ant Man’i Paul Rudd rol alıyor.

Dizi, hayatını düzene sokmak için farklı bir tedavi yöntemine başlayan Miles Elliot’ın bir anda karşısında kendisinin bir kopyasını buluverince karışan hayatını konu alıyor.

Bu farklı ve ilginç dizinin imdb notu 7.4.

Living With Yourself Paul Rudd

-The Truth About The Harry Quebert Affair: Başrolünü ünlü aktör Patrick Dempsey, Ben Schentzer ile şu günlerde Looking For Alaska dizisiyle adından söz ettiren Kristine Froseth’in paylaştığı dizi, farklı kurgusuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni romanını yazmak için gittiği küçük kasabada dikkatleri üzerine çeken yazar Harry Quebert’in esrarengiz bir olaya karıştığı için altüst olan yaşamını işleyen mini dizi, flash backler ve günümüz arasında gidip gelerek konuyu ele alıyor.

Imdb notu 7.4 olan bu dram/gerilim türündeki ilginç dizi Blu TV’de seyredilebilir.

The Truth About the Harry Quebert Affair Patrick Dempsey

-Atypical: İlk sezonuyla ilgi gören, ancak 2. sezonuyla tam manasıyla zirveye çıkan Netflix yapımı Atypical, otizmin çok başarılı biçimde, üstelik de eğlenceli bir öykü içinde işlendiği çok çarpıcı bir dizi.

Şu günlerde 3. sezonu ekrana gelen Atypical, iğrenme düzeyi yüksek bir otizmli olan ve lise öğrenimini sürdüren Sam Gardner adlı gencin günün birinde psikoloğunun da tavsiyesiyle artık bir kız arkadaş edinmek istemesinin öyküsünü anlatıyor.

Başrolünde Keir Gichrist, Jennifer Jason Leigh, Brigette Lundy-Paine, Jenna Boyd ve Michael Rapaport’un bulunduğu dizinin imdb puanı 8.3.

Atypical

-Queer Eye: Ekranların en sevilen reality şovlarından olan Queer Eye’ın 5 üyesi bu kez Japonya yollarında.

Beşli, ABD’nin değişik şehirlerinde giyimleri ve yaşayış tarzlarında büyük sorunlar yaşayan kişilerin evlerine konuk olarak onları baştan yaratıyor.


Ekibin seçtiği içine kapanık, maddi durumu, hayat sıkıntısı veya kişisel problemleri sebebiyle yanlış seçimler yapmış konukları, onların sayesinde yeni bir hayata kavuşuyor.

Queer Eye

Ev dekore eden, başvuru sahiplerinin saç kesimlerini, kıyafetlerini ve yaşam tercihlerini yeniden düzenleyen ekibin bu ilgi çekici programında sık sık duygulu anlar da yaşanıyor.

Imdb ortalaması 8.6 olan şovun onay alan 5. sezonu ise 2020 yılında ekrana gelecek. Queer Eye, 7 dalda Emmy ödülü sahibi.

Queer Eye

-Ordeal by Innocence: Agatha Christie uyarlaması dizi, 1954 yılında Rachel Argyll adlı ünlü bir hayırseverin cinayete kurban gitmesinin ardından yaşananları konu alıyor.

Morven Christie, Bill Nighy, Anthony Boyle gibi ünlülerin rol aldığı dizinin imdb ortalaması 7.4.

Bu sürükleyici ve başarılı Agatha Christie uyarlaması yapım da Blu TV ekranında izlenebilir.

Ordeal By Innocence

Yorum Yapılmamış: "Ne izleyelim diyenler için 10 dizi tavsiyesi"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""