Oscar’da Corona değişikliği

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle Oscar ödüllerinde bazı değişiklikler yapılmasına karar verildi.

Oscar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Corona’nın film sektörüne vurmuş olduğu ağır darbe sebebiyle bir filmin Oscar adaylığına uygun olabilmesi için Los Angeles’da en az bir hafta sinema gösteriminde kalmış olması şartını geçici olarak kaldırdı.

Böylece artık dijital olarak yayınlanan filmler de önümüzdeki Oscar için yarışabilecek. Ancak altın heykelciğe adaylığının uygun sayılabilmesi için dijital olarak yayınlanan filmlerden daha önceden planlanmış bir vizyon tarihine sahip olmaları şartı aranıyor.

Rami Malek Oscar

Dijital olarak yayınlanan filmlerin, sadece Akademi üyelerine açık olacak yayın platformunda 60 gün boyunca erişime açık olması da isteniyor.

Buna karşın, filmlerin büyüsünü salonlarda tecrübe etmekten daha özel bir yol olmadığının altının çizildiği açıklamada, sinemaların açılması sonrası en az 1 hafta gösterimde kalma şartının yeniden getirileceği, ancak Los Angeles’ın yanı sıra, New York City, Bay Area, Chicago, Miami ve Atlanta’nın da listeye ekleneceği ifade edildi.

Meryl Streep Oscar

Bu arada, her sene ayrı ayrı kategorilerde ödül verilen En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu birleştirildi. Böylece Oscar Ödülleri’nde dağıtılan toplam ödül sayısı 23’e düştü.

93. Oscar Ödülleri, 28 Şubat 2021 tarihinde sahiplerini bulacak.

Oscar

Yorum Yapılmamış: "Oscar'da Corona değişikliği"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""