”Öyle sahnede oynamam” dedi

Ekranların Emmy rekortmeni The Handmaid’s Tale dizisinde kimi zaman özellikle fiziksel ve duygusal şiddet sınırlarını zorlayan sahneler yer alıyor. Dizinin başrol oyuncularından Joseph Fiennes, buna benzeyen bir sahnenin kendisinin karşı çıkmasıyla senaryodan çıkarıldığını açıkladı.

Margaret Atwood’un aynı adlı romanından esinlenerek beyazperdeye uyarlanan dizide Komutan Waterford rolünde 2. sezonda yıldız gibi parlayan Joseph Fiennes, bir sahneye onay vermediği için senaryo dışına atıldığını söyledi.

Waterford çiftinin 2. sezondaki Kanada gezisi sırasında yer alacak olan vahşi sahne, Fiennes’ın isteğiyle çekilmedi.

The Handmaid's Tale Joseph Fiennes

Senaryoya göre çiftin Kanada ziyareti sırasında Fred Waterford (Joseph Fiennes), eşi Serena’ya (Yvonne Strahovski) tecavüz edecekti. Ancak Fiennes, bu sahneden rahatsız olarak senaryodan çıkarılmasını istedi.

Fiennes, canlandırdığı karakter Fred’in ne kadar büyük kötülükler yaptığının ve karakterindeki sorunların farkında olduğunu belirtti. Ancak buna rağmen eşine tecavüz etmesini doğru bulmadığını dile getiren Fiennes, “Fred’in nasıl olduğunu biliyorum. Ama bu sahne fazlaydı. O evet nasılsa öyle ama sonuçta bir insan” dedi.

The Handmaid's Tale

Bu tecavüzün Serena ile Kanada’daki eski ABD görevlisi Luke’un görüşmesi yüzünden gerçekleşeceğini, Fred’in bu şekilde eşinin cezalandırılmasının planlandığını anlatan Fiennes, ”Orada Serena da zaten Luke’un teklif ettiği biçimde başka ülkeye kaçmak istemediğini dile getirdi. Bu sahneye gerek yoktu” sözleriyle senaryo değişikliği istemesine açıklık getirdi.

Zor bir karakteri canlandırdığını da belirten ünlü aktör, ”Bu kadar karanlık bir karakterin insan yönünü ortaya çıkarmak için savaşmak da zor” dedi.

The Handmaid's Tale Elisabeth Moss

The Handmaid’s Tale, bu yıl 11 dalda Emmy ödülüne aday gösterildi. Aday gösterilen oyuncular arasında Joseph Fiennes da bulunuyor.

Başarılı oyuncu ilk kez Emmy ödülüne aday gösteriliyor.

The Handmaids Tale

Yorum Yapılmamış: "''Öyle sahnede oynamam'' dedi"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""