Penny Dreadful’un 3. sezon tarihi açıklandı

Ekranların reyting rekoru kıran korku draması Penny Dreadful 3. sezonuyla geri dönüyor.

İzleyicisinin bir süredir merakla beklediği haber, yayıncı kanal Showtime’dan geldi. Buna göre, dizi, 1 Mayıs 2016 tarihinde yeniden ekranda olacak.

Gerilim, korku, macera türündeki dizi, Viktoryen dönemi İngiltere’sinde kızını kötü güçlerin elinden kurtarmak üzere özel bir ekip oluşturan Sör Malcolm (Timothy Dalton) ve arkadaşlarının macerasını konu alıyor. Aynı amaç için biraraya gelmesine karşın gayet tuhaf oldukları su götürmeyen bu evlere şenlik ekibin üyeleri, bilim adamı Sör Malcolm, şeytani güçlerin etkisinden kurtulmaya çalışan cesur genç bir kadın olan Vanessa Ives (Eva Green), Uzak Batı’nın hızlı silahşörü Ethan Chandler (Josh Hartnett) ve meşhur Dr. Victor Frankenstein (Harry Treadaway)  oluşuyor.

Korku klasikleri ”Dracula” ve ”Frankenstein”ın yanı sıra, Oscar Wilde’ın ‘’Dorian Gray’in Günlükleri’ne de gönderme yapan dizide Reeve Carney, Rory Kinnear, Billie Piper da rol alıyor. İkinci sezonu çok kritik bir noktada biten dizide üstün bir performans sergileyen Eva Green’in ‘’En İyi Drama Dizisi Kadın Oyuncu’’ dalında Altın Küre adayı olduğunu, favori gösterilmesine karşın alamadığını da hatırlatalım.

Dizinin yeni sezonunda kadroya Shazad Latif, Christian Camargo, Sam Barnett ve  Wes Studi katıldı.

Penny Dreadful dizisinin yaratıcısı John Logan.

İşte dizinin 3. sezonu için hazırlanan tanıtım:

Yorum Yapılmamış: "Penny Dreadful'un 3. sezon tarihi açıklandı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.