Sinema dünyası, Kara Panter’e ağlıyor

Kara Panter/Black Panther filminin başrolünü üstlenen Chadwick Boseman’ın erken yaşta hayata veda etmesi, sinema dünyasını üzüntüye boğdu.

Geçtiğimiz Cuma günü 43 yaşında ölen Boseman, uzun süredir kolon kanseri ile mücadele ediyordu. Resmi sosyal medya hesabında, “Chadwick Boseman’ın ölümünü büyük bir üzüntüyle doğruluyoruz” mesajıyla hayranları yasa boğuldu.

2016 yılında üçüncü aşamada teşhisi konulan kolon kanseriyle 4 yıldır mücadele eden ve son zamanlarda da dördüncü aşamasını yaşadığı hastalığa yenilen oyuncu, buna rağmen 2018 yapımı Black Panther başta olmak üzere başarılı filmlere imza attı.

Black Panther

Film çekimleri sırasında da kemoterapiye devam eden oyuncu için yapılan resmi açıklamada “gerçek bir savaşçı” olduğu vurgulandı.

Evinde eşi ve ailesi yanındayken hayata gözlerini yumduğunun da belirtildiği açıklamayla beraber oyuncunun ölümünden kısa bir süre önce hayatını Taylor Simone Ledward ile birleştirdiği de ortaya çıktı. Oyuncunun eşiyle katıldığı bir törende oldukça zayıflamış olduğu da göze çarpmıştı.

Black Panther Chadwick Boseman

Yorum Yapılmamış: "Sinema dünyası, Kara Panter'e ağlıyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.