The Crown: Yeni Charles ve Diana’nın ilk görüntüleri

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Kraliyet Ailesi’nin hayatı çerçevesinde İngiliz yakın tarihini konu alan The Crown dizisinin 5. sezonu için hazırlıklar sürüyor.

Dizinin yeni sezonunda Prens Charles ve Prenses Diana’yı canlandıran yeni oyuncuların ilk görüntüleri yayınlandı.

Ünlü Netflix dizisinin ekrana gelen 4. sezonunda Charles ve Diana’nın fırtınalı evliliğini konu alan dizinin yeni sezonunda Prens Charles’ı The Affair ve The Wire dizilerinden tanıdığımız Dominic West canlandıracak.

West’in, İngiltere veliaht prensine hayat verdiği yeni sezonda, oyuncunun haki yeşil takımı içinde, balkonda çekilmiş bir görüntüsü basına yansıdı.

The Crown Prens Charles Dominic West

Prens Charles’ı geride bıraktığımız sezonda canlandıran Josh O’Connor, başarılı oyunculuğuyla Emmy ödülüne layık görülmüştü.

Yeni sezonda Prenses Diana’yı canlandıran Emma Corin’in yerine ise Elizabeth Debicki geçti. Debicki’nin ilk görüntülerinde ise oyuncu, Diana’nın ünlü saç kesimi ve açık pembe, kolsuz bir bluzla, büyük ihtimalle bir mektubu okuduktan sonra kanepede derin düşüncelere dalmış şekilde objektife yansıdı.

Elizabeth Debicki The Crown Prenses Diana

Dizinin 4. sezonunda Diana rolünde harikalar yaratan Emma Corin de Emmy ve Altın Küre dahil olmak üzere çok sayıda ödül, eleştirmenlerden de büyük övgüler almıştı.

The Crown dizisinin 5. sezonunda Kraliçe Elizabeth’i ise Imelta Staunton canlandıracak. Staunton, Claire Foy ve Olivia Colman’ın ardından, Kraliçe’yi canlandıran üçüncü aktris olacak. Staunton’ın da Foy ve Colman gibi çok sayıda ödül kazanıp kazanmayacağı şimdiden merak konusu oldu.

Imelda Staunton The Crown Kraliçe II. Elizabeth

Dizinin bir başka sürprizi ise ünlü aktör Jonny Lee Miller’ın Başbakan John Major olarak ekibe katılması oldu.

The Crown dizisinin çekimlerine Temmuz ayında başlandı, yayın tarihi ise henüz netleşmedi. Yeni sezonun Charles ve Diana’nın boşanma sürecini ve söz konusu dönemde İngiltere’de yaşananları anlatacağı ifade ediliyor.

The Crown

Yorum Yapılmamış: "The Crown: Yeni Charles ve Diana'nın ilk görüntüleri"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.