The Crown: Yeni kraliyet ailesi hazır

Dünyanın en uzun süre tahtta kalan kraliçesi olan 92 yaşındaki II. Elizabeth ile ailesinin yaşam öyküleri çevresinde İngiltere’nin yakın tarihine ışık tutan The Crown dizisinin ilerleyen bölümleri için oyuncu kadrosu belli oldu.

İlk 2 sezonda Kraliçe Elizabeth’i başarıyla canlandıran Claire Foy, performansıyla Altın Küre ve Emmy ödüllerini kazanmıştı.

Ancak yeni sezonda dönem ilerlediği için yerini Sarayın Gözdesi/The Favourite filminde de bir başka İngiltere kraliçesi olan Anne’i canlandırarak Oscar alan Olivia Colman’a bıraktı.

Yine 1. ve 2. sezonda Kraliçe’nin eşi Prens Philip’i canlandıran Matt Smith yerine Outlander ve Game of Thrones dizilerinin yıldızlarından Tobias Menzies, Elizabeth’in kızkardeşi Prenses Margaret rolünde ilk 2 sezonda Çok Göz dolduran Vanessa Kirby yerine ise ünlü oyuncu Helena Bonham Carter rol alacak.

The Crown Kraliçe Elizabeth Prens Philip Tobias Menzies Olivia Colman

Yeni sezonda merak edilen bir başka husus ise henüz çocukken izlediğimiz Prens Charles ve Prenses Anne’in yeni sezonda nasıl ekrana gelecekleri… The Crown kadrosuna yeni katılan Josh O’Connor, veliaht prens Charles’ı, Erin Doherty ise Anne’i canlandıracak.

The Crown Prens Charles Josh O'Connor

Her iki oyuncu özellikle şimdiye kadar tanınmamış isimlerden seçildi. Yine dizi kadrosuna 4. sezon dahil olacak Prenses Diana rolü için 23 yaşındaki Emma Corin ile anlaşıldı.

The Crown Prenses Diana Emm Corin

Daha önce küçük yapımlarda çeşitli roller üstlenen oyuncu, ilk kez bu çapta bir rolde seyirciyle buluşacak.

Dizinin 3. sezonu Netflix ekranına bu yılın sonuna doğru gelecek.

The Crown Helena Bonham Carter

Yorum Yapılmamış: "The Crown: Yeni kraliyet ailesi hazır"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""