The Handmaid’s Tale hayranlarına iyi haber

Ekranın bol ödüllü ve karanlık distopyası The Handmaid’s Tale hayranları için iyi haber geldi.

Hulu’da yayınlanan ve Türkiye’de de yayın hakkını Blu TV’nin elinde bulundurduğu The Handmaid’s Tale dizisinin 2. sezonunda henüz 2 bölüm ekrana gelmişken dizi 3. sezon onayını da aldı.

Emmy kazanan ilk dijital platform yapımı olan The Handmaid’s Tale, Altın Küre ve Peabody Ödülleri’ni de evine götürmüştü. Margaret Atwood’un aynı adlı romanından ekrana uyarlanan dizi, şimdiye kadar 30’un üzerinde ödül kazandı.

The Handmaid's Tale Elisabeth Moss

Başrol oyuncusu Elisabeth Moss, yardımcı oyuncuları Ann Dowd ve Alexis Bledel’in ödülleriyle beraber 8 dalda Emmy galibi dizi, Moss’a Altın Küre de getirdi.

2. sezon prömiyeri ilk sezonun iki katı izleyiciyi ekran başına toplayan yapımın 3. sezon onayını alması sürpriz olmadı. Hulu ve MGM Televizyonu, dizinin yaratıcısı Bruce Miller ile 3. sezon için el sıkıştı. Aslında Obama yönetimi sırasında geliştirilen proje, Donald Trump’ın başkan olmasıyla daha büyük anlam kazandı.

The Handmaid's Tale Elisabeth Moss

Atwood’un 1985 tarihli romanından uyarlanan yapım, ABD’de teokratik bir diktatoryanın işbaşına gelerek kadınların bu yönetimi getiren erkeklerin evlerinde köleleştirilerek onlardan çocuk sahibi olmaya zorlanmalarını konu alıyor.

Bu korkunç yönetimde bütün özgürlükler kısıtlanırken tamamen dini esaslara dayalı bir yönetim çerçevesinde insanlar köle haline getiriliyor ve korkunç işkencelere maruz kalıyor, hatta idam ediliyor.

The Handmaids Tale

Trump’ın rahatsızlık verici politikaları sebebiyle sıkıntı duyan Amerikalılar, The Handmaid’s Tale dizisindeki gelişmelerin başlangıcını da her konuda sert söylemleri olan Trump yönetimi politikalarına benzeterek dizinin reytinglerinin patlamasına yol açtı.

Eşcinselliğin yasaklandığı, etnik grupların, farklı dinlerden olanların, özellikle çalışan ve okumuş olanlar başta olmak üzere tüm kadınların horlandığı dizi bu sayede de izleyici artırarak 3. sezon onayına kavuştu.

The Handmaid's Tale

Yorum Yapılmamış: "The Handmaid's Tale hayranlarına iyi haber"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""