The Walking Dead de gidiyor

Ekranların 10 sezondur devam eden sevilen dizisi The Walking Dead de tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü salgını yüzünden final kararı aldı.

AMC yapımı The Walking Dead dizisinin “süper uzunlukta” çekilen 11. sezonla beraber 2022 yılında seyircisiyle vedalaşacağı açıklandı.

Bu sezonun ardından 2023 yılında da izleyicinin favorisi olan Norman Reedus (Daryl) ve Melissa McBride (Carol), bir spin off ile izleyici karşısına çıkacak.

The Walking Dead Rick Grimes Andrew Lincoln

The Hollywood Reporter sitesinde yer alan analizde, AMC kanalının yıllardır lokomotif dizilerinden biri olan ve istikrarını sürdüren yapımın veda kararı izleyiciyi üzdü. Bu kararın, projenin giderek artan maliyeti, oyuncuların yıllar geçtikçe ücretlerine zam istemesi, lisans ücretleri ve yapımcı masraflarının artması sebebiyle alındı ifade edildi.

Bu masrafların Corona virüsünün etkilediği yapım şirketlerince karşılanmasının artık giderek zorlaştığı da belirtildi.

The Walking Dead Daryl Dixon Norman Reedus

Ünlü zombi dizisinin yıllar boyunca çok iyi reklam geliri getiren bir yapım olduğu, ancak 10. sezona gelindiğinde dizinin reytinglerinin çok düştüğü, reklam gelirlerinin de buna paralel olarak azaldığı aktarıldı.

The Walking Dead dizisinin iki popüler karakterinin yer alacağı dizinin “taze kan” olacağı dile getirilirken, dizinin uluslarası yayın haklarının satılmasıyla da kanalın gelirinin artacağı da yapılan yorumlar arasında.

The Walking Dead

Dizinin süper uzunluktaki sezonunun oyuncuların ücretlerine de olumlu yönde yansıyacağı belirtilirken, bu formülle hem dizi yapımcılarının, hem de oyuncuların kazanabileceği ifade edildi.

The Walking Dead

Yorum Yapılmamış: "The Walking Dead de gidiyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.