Vikings hayranlarına müjde

Ekranda 5. sezonuyla final yapacağı duyurulan Vikings dizisiyle ilgili müjdeli haber geldi.

Dizinin ekrana geldiği History Channel cephesinden, dizinin 5. sezon prömiyeri öncesinde izleyiciyi sevindirecek bir gelişme ortaya çıktı.

Dizinin ekrana gelen 4. sezonunu 20 bölüme çıkaran ve 5. sezonda yayınlanacak 20 bölümle de biteceğini ilan eden History Channel kararını değiştirdi. Yayıncı kanal, büyük ilgi gören Vikings dizisinin 6. sezonda da yenilenmesini kararlaştırdı.

Dizinin daha 5. sezonu ekrana gelmeden 6. sezonla ilgili bu sürpriz kararın alınması dizi hayranlarını çok sevindirdi. Dizinin yaratıcısı Michael Hirst, yeni senaryo için kolları sıvadı.

Lagertha Vikings

-Lagertha kamera arkasında-

Vikings hayranları için bir başka keyifli haber de dizide Lagertha’yı canlandıran Katheryn Winnick cephesinden geldi. Winnick, 6. sezonda ilk kez kamera arkasına geçerek 1 bölümün yönetmenliğini üstlenecek.

Dizinin 6. sezonu için prodüksiyona bu sonbaharda İrlanda’da başlanacak.

Lagertha Vikings

-Ragnar’ın ölümü kalpleri durdurdu-

History Channel Programlama Başkan Yardımcısı Eli Lehrer, Vikings dizisinin geçen yıllar içinde yaratıcı bir şekilde sürdüğünü dile getirerek, dizinin İngiltere’ye yapılan ilk Viking akınlarından Ragnar Lothbrok’un ”kalpleri durduran” ölümüne kadar ekrana getirdiğini söyledi.

Ragnar’ın ölümünden sonra oğullarının bayrağı devraldığını anımsatan Lehrer, ”Michael Hirst, epik serisini oya gibi işledi. Onunla olan ortaklığımızı sürdürmeyi ve seyircimize 40 yeni bölümle keyifli bir seyir sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Vikings

-Reyting rekoru kırıyor-

Vikings dizisiyle ilgili alınan bu kararın arkasında başarılı reytingleri var. Dizinin 4. sezonunun her bölümü History Channel’a ortalama 7.8 milyon izleyici getiriyor.

Dizisinin yaratıcısı Michael Hirst de History Channel ve Vikings dizisindeki partnerleri MGM ile 5 sezondur çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Hirst, ”Bu diziyi sevmemin çok nedenleri var. Bugüne kadar en uyumlu ve mutlulukla çalıştığım prodüksiyon Vikings” dedi.

Vikings-Ragnar

Dizinin 5. sezonunda, kadroya yeni katılan Jonathan Rhys Meyers de izleyici karşısına çıkacak.

Vikings dizisinin 5. sezonu 29 Kasım 2017 tarihinde ekrana gelecek. İlk 10 bölümün yayınının ardından tatile girecek olan Vikings’in diğer 10 bölümü ise 2018’de seyircisiyle buluşacak.

Jonathan Rhys Meyers Vikings

Yorum Yapılmamış: "Vikings hayranlarına müjde"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""