Westworld seyircisine bir iyi bir kötü haber

Ekranın sevilen dizilerinden Westworld’ün 2. sezonda ekranda kalıp kalmayacağına ilişkin HBO kanalı kararını verdi.

Michael Crichton imzalı 1973 yapımı filmin televizyon uyarlaması olan Westworld, kısa sürede çok geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştı. 

DİZİNİN ELEŞTİRİSİ İÇİN TIKLAYIN

Daha Matrix, Terminator, Wayward Pines, hatta Stepford Wives bile ortada yokken yapay zeka, robotlarla yaratılan evren, geleceğin distopik dünyası, üçüncü boyut gibi kavramları beyazperdeye getiren Michael Crichton, aksiyon, bilim kurgu, western gibi türleri aynı potada eriten bir çalışmaya imza atmıştı.

Benzeri bugün bile zor görülebilen 1973 tarihli bu enteresan film, bilim kurgunun en büyük ustası Christopher Nolan’ın erkek kardeşi Jonathan Nolan ile eşi Lisa Joy Nolan tarafından ekrana uyarlandı.

The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre, HBO’nun, son iki sezonunu yaşayan Game of Thrones’dan sonra en büyük kozu olarak görünen dizinin 2. sezonda da ekranda kalması kararlaştırıldı.

Westworld

Ancak dizi hayranlarını sevindirecek bu haberin yanında bir de aynı cepheden biraz keyifleri kaçıracak bir haber de geldi. HBO Programlar Sorumlusu Casey Bloys, dizinin 2. sezon tarihinin henüz netleşmediğini, ancak hayranların beklediği kadar da yakın olmayacağını söyledi. Bloys, ”Westworld, en erken 2017 yılı sonbaharında ekranda olacak. Hatta 2018 yılında ekrana gelme olasılığı da çok daha yüksek” dedi.

Divorce ve Insecure adlı 30’ar dakikalık dizilerin 2. sezonlarının 2017 yılında ekrana getirilmesinin planlandığını anlatan Bloys, Westworld’ün nasıl gittiğine bakacaklarını, büyük ihtimalle de diziyi 2018 yılında yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkaracaklarını belirtti.

Westworld

Dizi, zengin kesim için oluşturulmuş, Vahşi Batı’daki bir eğlence parkında geçiyor. Dr. Robert Ford (Anthony Hopkins) ve ekibi tarafından kurulan parkta ”ev sahipleri/hosts” şeklinde isimlendirilen robotlar bulunuyor. Yaratılan bu evrende kovboylar, randevu evinde çalışan kadınlar, çiftlik sahipleri ve aileleri, hatta kanun kaçaklarıyla Vahşi Batı canlandırılıyor. ”Yeni gelenler/newcomers” olarak adlandırılan müşteriler ise para karşılığında bu oyuna dahil oluyor.

Westworld, Anthony Hopkins ve Ed Harris gibi iki usta oyuncuyu aynı dizide buluşturuyor. Dizide ayrıca Evan Rachel Wood, James Marsden,  Luke Hemsworth gibi ünlü isimler de rol alıyor.

Yorum Yapılmamış: "Westworld seyircisine bir iyi bir kötü haber"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.