Yarım Kalan Aşklar: 2020’nin ekran yıldızı

Burcu B. Bilgin

(8.5/10)

Corona virüs salgınının damgasını vurduğu 2020 yılında yeni projelerin bir çoğu askıya alındı. Az sayıda film veya dizinin seyirci karşısına çıkmayı başardığı 2020’de Blu TV yapımı Yarım Kalan Aşklar bir süredir merakla bekleniyordu. Bu ilginç ve farklı dizi nihayet izleyiciyle buluştu.

Aşırı ağdalı dramatik yapımların ekranları tekrardan işgal etmeye başladığı şu günlerde dijital platformdaki bu dizi, kaliteli yapım arayanlar için iyi bir alternatif. Peki ilk bölüme bakıldığında Yarım Kalan Aşklar bize neler vaat ediyor?

Öncelikle pilot bölüm izlendiğinde Ethem Özışık, Hakan Bonomo ve Ercan Uğur imzalı senaryonun ustalıkla ve incelikle yazılmış olduğunu söylemek lazım.

Yarım Kalan Aşklar

Ülkemizde Onur Ünlü veya Burak Aksak işleri gibi başarılı çalışmaların dışında yokluğu hissedilen fantastik komedi içerikli yapımlardan olan Yarım Kalan Aşklar ilk bakışta ekrandaki sayısız gençlik dizisinden biri sanılsa da öyle değil.

Kara mizahı başarıyla kullanan dizinin yönetmeni Umur Turagay. Dizi, açılış sekansının ardından en büyük sürprizi yapıp “oyuncu değişikliği” yapıyor. Başrolde sandığımız oyuncu, yerini bir başkasına devrediyor.

Yarım Kalan Aşklar

Asıl başrol oyuncusu Burak Deniz’ yerini alınca macera da start alıyor. Yarım Kalan Aşklar, kısaca kendini mesleğine adamış, özel yaşamında mutlu, idealist ve başarılı bir gazetecinin birdenbire hayatına “çok farklı bir şekilde” devam etmek zorunda kalmasının öyküsü.

Kendini Kadir Bilmez isimli sorumsuz, mesleğinde ve özel yaşamında dikiş tutturamamış, hatta “kirli bir polis” olarak bulan gazeteci Ozan’ın ödemek zorunda kaldığı “bu ilginç bedel” de yeni yaşamı. Devamı için fazla spoiler vermek istemiyorum.

Yarım Kalan Aşklar

İnandığı değerlerin tam tersi bir yaşamın içinde kendini bulan kahraman, bir anda karşımızda bir “anti kahraman” oluyor. Çünkü Kadir Bilmez, kelimenin tam anlamıyla “isminin hakkını verirken” bu durumu kabullenmek idealist gazeteci Ozan için zorun da zoru haline geliyor.

Başkomiser Kadir’in tuhaf dünyasının içindeki ruh halini, yaşadığı garipliğe alışma sürecini başarıyla veren dizinin en büyük kozu ise hiç şüphesiz Burak Deniz.

Yarım Kalan Aşklar

Daha önce izlediğimiz dizilerindekinden çok daha farklı bir rolde izleyici karşısına çıkan oyuncu, adeta komedi için yaratıldığını gözler önüne seriyor.

Kadir Bilmez karakterini oynamayan, adeta yaşayan Deniz’le beraber dizinin ikinci büyük silahı ise Cem Davran. Başkomiser Polis amiri Nejat’ı canlandıran aktör, yer aldığı sahnelere büyük bir başarıyla damga vuruyor.

Yarım Kalan Aşklar Cem Davran

Dizinin bir başka sürprizi ise ilk bölümde henüz göremediğimiz, ileriki bölümlerde izleyeceğimiz Ezel Akay. Ünlü yönetmen, bu dizi için kamera önüne geçerken, fragmanda bile merak uyandırıyor.

Ancak bu başarılı kadronun içerisinde Elif rolündeki Dilan Çiçek Deniz’in, partneri Burak Deniz’in gölgesinde kalması ve rolünün içini dolduramaması ise dizinin şu ana dek tek handikapı.

Yarım Kalan Aşklar

Türk dizilerinin en büyük problemlerinden biri hiç kuşkusuz başroldeki kadın oyuncuların popülaritelerine göre bu dizilere seçilmeleri. Yarım Kalan Aşk dizisinde de aynı sıkıntıyı görüyoruz.

Bu arada, Kadir Bilmez’in kızı Ada rolündeki genç oyuncu, performansıyla dizinin devamı için çok büyük umut vaat ediyor.

Yarım Kalan Aşklar Ezel Akay

İlk bölümünün sonlarına yaklaşıldığında başta olduğu gibi yine büyük bir şaşırtmaca yapan dizi, hiç sıkmadan birinci bölümünü tamamlıyor, ikinci bölümü için de izleyicide büyük bir merak uyandırıyor.

Komedi, fantastik ve dram unsurlarını başarıyla harmanlayan dizi, kendi türündeki çok büyük bir boşluğu doldurarak sınıfı başarıyla geçiyor.

Yarım Kalan Aşklar

Corona virüsünün gölgesi altında geçirdiğimiz 2020 yılında daha ilk bölümüyle göz dolduran Yarım Kalan Aşklar dizisini herkese tavsiye ederim. Başladığı biçimde devam edip alanında unutulmazlar arasına girmesi dileğiyle…

Yarım Kalan Aşklar

 

Yorum Yapılmamış: "Yarım Kalan Aşklar: 2020'nin ekran yıldızı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.