Yeni Quentin Tarantino filmine dev kadro

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, ”Once Upon a Time in Hollywood” isimli yeni filminde Hollywood’da son dönemin en ses getiren kadrosuyla çalışmaya hazırlanıyor.

Quentin Tarantino

Yönetmenin yeni projesinin kadrosuna Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie’nin ardından Brad Pitt de katıldı. Film, 2015 yılında Martin Scorsese’nin Audition adlı kısa filminden bu yana Pitt ile DiCaprio’nun birlikte rol aldığı ilk proje olacak.

Once Upon a Time in Hollywood, artık iş yapamayan eski bir western yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ile dublörü Cliff Booth (Leonardo DiCaprio) ve Manson cinayetlerinin çevresinde gelişecek.

Brad Pitt Leonardo DiCaprio Quentin Tarantino

Tarantino, bu senaryo üzerinde 5 yıldır çalıştığını, filmin başrolündeki eski western yıldızı Rick ile dublörü Cliff’in artık hiç tanınmayan oyuncular olarak ayakta kalma mücadelesi verdiklerini söyledi. Ünlü yönetmen, ”Fakat Rick çok ünlü bir kapı komşusuna sahip, o da Manson cinayetine kurban giden Sharon Tate” dedi.

Olayın geçtiği Los Angeles bölgesinde 7 yaşından beri oturduğunu belirten Tarantino, ”L.A ile ilgili bir hikayeyi beyazperdeye getirecek olmaktan çok heyecanlıyım. Ayrıca Pitt ve DiCaprio gibi dinamik bir takımla çalışacak olmaktan mutluyum” diye konuştu.

Brad Pitt Oscar

Brad Pitt ile daha önce Soysuzlar Çetesi/Inglourious Basterds, DiCaprio ile de Zincirsiz/Django Unchained filmlerinde beraber çalışan Tarantino’nun yeni filmi, 9 Ağustos 2019 tarihinde gösterime girecek.

Bu tarihin önemi, Sharon Tate cinayetinin 9 Ağustos 1969’da ketledilişinin üzerinden 50 yıl geçmiş olmasından ileri geliyor. Filmde Tate’i Margot Robbie canlandıracak.

Leonardo DiCaprio

Son olarak sekizinci projesi olan Hateful Eight ile seyirci karşısına çıkan Tarantino, yeni filminde dehşet verici cinayetler işleyen Charles Manson ve çetesinin gerçek hayat hikayesini beyazperdeye getirecek.

Tarantino ile 2012 yılında Zincirsiz/Django Unchained filminde beraber çalışan DiCaprio/nun bu filmde üstlendiği Calvin Candie rolüyle Oscar’a aday gösterilmemesi eleştiri konusu olmuştu.

Quentin Tarantino

Filmin hakları için Sony Pictures, verdiği teklifle aralarında Warner Bros. ve Paramount’un da bulunduğu stüdyoları saf dışı bırakmıştı.

Bu film ayrıca bugüne kadar Weinstein Company ile çalışan Tarantino’nun bu şirkete bağlı olmadan çektiği ilk yapım olacak. Bilindiği gibi şirketin sahibi Harvey Weinstein, Hollywood’da aralarında çok ünlü isimlerin de bulunduğu kadın oyunculara taciz iddialarıyla gündeme gelmişti.

penny-dreadful

Weinstein’ın ardından çok sayıda oyuncu, yönetmen ve yapımcı hakkında taciz iddiaları ortaya atılmış, Altın Küre törenlerine bu taciz ve eşitsizlikleri protesto amacıyla tüm oyuncular siyah giyerek gelmişti.

Yorum Yapılmamış: "Yeni Quentin Tarantino filmine dev kadro"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""